26/2022

W imię miłości – w drogę! – Piotr Wojciechowski

Oto koniec adwentu, nadeszły święta Narodzenia Pańskiego, idzie nowy rok kalendarzowy, święto Trzech Króli. Radość tego okresu nabiera prawdziwego blasku i sensu, jeśli ciesząc się prezentami, spotkaniami, przysmakami, choinką, potrafimy wznieść się myślą ku przekazowi Ewangelii.

Obok futbolu – Adam Hlebowicz

Kiedy będziecie Państwo czytać ten felieton, będzie już znany mistrz świata w piłce nożnej. Piszę zatem o tej najpopularniejszej dyscyplinie sportu na świecie, lecz nie o wynikach, ale o tym, co się wokół futbolu działo przez ostatni miesiąc.

Zagadkowa śmierć biskupa – Jan Hlebowicz

Czterdzieści lat temu w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach zginął biskup pomocniczy diecezji gdańskiej Kazimierz Kluz. Czy był to nieszczęśliwy wypadek? A może za śmierć hierarchy odpowiedzialne były osoby trzecie?

Opowieść pozytywna – Wincenty Łaszewski

Adwent, Boże Narodzenie – to zupełnie odmienny czas. Dlatego zdecydowałem, że zaproponuję rzecz może trochę nietypową. Część tego artykułu stworzyłem już kilka lat temu. Dlaczego go prezentuję? Bo dzisiaj rano obraz, który zaraz Państwo zobaczycie, pojawił się przed moimi oczami…

Czas miłości i bycia razem – Alicja Samolewicz-Jeglicka

Święta Bożego Narodzenia w wielodzietnych rodzinach łączą trzy rzeczy: radosny harmider, nieidealny porządek i ogrom śmiechu. W przygotowania do tego niezwykłego czasu zaangażowani są wszyscy: od maluchów przygotowujących ozdoby na choinkę po nastolatki lepiące pierogi. Mimo zmęczenia króluje miłość!

Symbolika czasu Bożego Narodzenia – ks. Tomasz Czapiewski

Święta Bożego Narodzenia zachęcają do zatrzymania się nad bożonarodzeniową tematyką obecną w symbolice i sztuce chrześcijańskiej. I choć święta te Kościół pierwszy raz uroczyście obchodził 25 grudnia 354 roku (przedtem łącznie z Epifanią), to temat pokłonu Trzech Króli, z wołem…