Opowieść pozytywna – Wincenty Łaszewski

Adwent, Boże Narodzenie – to zupełnie odmienny czas. Dlatego zdecydowałem, że zaproponuję rzecz może trochę nietypową. Część tego artykułu stworzyłem już kilka lat temu. Dlaczego go prezentuję? Bo dzisiaj rano obraz, który zaraz Państwo zobaczycie, pojawił się przed moimi oczami jak kula ognia! Nagle zrozumiałem, że ta mistyczna historia może zostać przeniesiona na dziś i że możemy podmienić w niej bohatera. I zacząć mówić pięknie o Kościele.

Pierwszym bohaterem była Najświętsza Panna. Czyżby w Jej miejsce mógł wejść współczesny Kościół? Dość kontrowersyjny ten nasz heros. Dziwne, że o nim ma opowiadać historia będąca kopią opowieści o świętości Maryi i o Jej adwencie. A jednak tak jest. Opowieść będzie właśnie o nim… Najpierw jednak niech pojawi się pierwotny bohater. Poczytajmy o Matce Najświętszej.

„Nareszcie” – wołają anieli!
Od tysięcy lat aniołowie w niebie cierpliwie wyczekiwali dnia, w którym jeden z nich zostanie wezwany przez Najwyższego, a Pan wyznaczy mu cel i pośle na ziemię. Aniołowie wiedzieli, że kiedyś Elohim uzna, iż nastał Czas. Jaki to czas, że piszemy go wielką literą? To ten, w którym Bóg stanie się człowiekiem. I wreszcie nadszedł upragniony moment! Jednego z nich wezwał Bóg do siebie, by wyznaczyć mu misję. (…)

Wincenty Łaszewski

Więcej przeczytasz w 26. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [25 grudnia 2022 i 1 stycznia 2023 R. XXXIII Nr 26 (863)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

UWAGA – NOWOŚĆ!
Czasopismo do nabycia także w wersji elektronicznej (PDF)!

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *