Jest prawdopodobnie ostatnim twórcą ludowym na Kociewiu, który tworzy w duchu pierwotnej sztuki regionalnej. Od sześćdziesięciu lat rzeźbi drewniane kapliczki, szopki bożonarodzeniowe, kolorowe ptaki i figury świętych, które ozdabiają największe trójmiejskie świątynie. Jego największą dumą jest ołtarz stworzony z okazji wizyty Jana Pawła II w 1999 roku w Sopocie. Rzeźbiarz Edmund Zieliński w rozmowie z Mają Sitkiewicz opowiada o twórczości ludowej, miłości do rzeźbienia i ukochanym Kociewiu.

O roli lekarza geriatry w życiu pacjenta w podeszłym wieku mówi kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Zbigniew Zdrojewski w rozmowie z Anną Mazurek-Klein.

Wychowała się w Wielkiej Brytanii, z mężem i synem mieszkała w Stanach Zjednoczonych, a teraz coraz więcej czasu spędza w Polsce. Podczas wielu spotkań przybliża postać swojego ojca – legendarnego generała Władysława Andersa, który wsławił się między innymi zdobyciem Monte Cassino w 1944 roku. Z Anną Marią Anders rozmawia Patrycja Michońska-Dynek.

Z ks. Mirosławem Cholewą, proboszczem podwarszawskiej parafii w Magdalence, redaktorem naczelnym kwartalnika „Pastores”, o wizycie duszpasterskiej, rozmawia ks. Wojciech Węckowski

Nie ma diety cud. Znaczenie ma tylko świadomość i dyscyplina w doborze składników codziennego menu i trzymanie się ich do końca życia. To duży wysiłek, ale warto! Życie bez bólu jest naprawdę przyjemne – mówi Gosia Waluszewska, autorka programu żywieniowego i książki „Metadieta”, w rozmowie z Iwoną Demską.

Nie tylko predyspozycje chorobowe, potwierdzenie ojcostwa, ale także talent, podatność na stres i wskazania żywieniowe – to wszystko można odczytać z genów. Z dr. inż. Tomaszem Czerneckim, naukowcem z Lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, rozmawia Iwona Demska.

O wsłuchiwaniu się w głos swojego serca, odnajdywaniu siebie i Boga w medytacyjnym skupieniu, z dominikaninem, ojcem Wojciechem Czwichockim OP, rozmawia Anna Mazurek-Klein.

DJ Wika – bo taki przyjęła pseudonim, to najstarsza w Polsce profesjonalna didżejka. Łączy pokolenia, inspiruje i łamie stereotypy, zwłaszcza te dotyczące starości. Imprezy przez nią prowadzone w Polsce i zagranicą przyciągają tłumy. Z Wirginią Szmyt rozmawia Iwona Demska.

Z Moniką Nowacką, emerytowaną dziennikarką, o blaskach i cieniach życia na emeryturze, rozmawia Marzena Burczycka-Woźniak

Kochają go za profesjonalizm połączony z głęboką empatią. Za uśmiech, którym mógłby kruszyć najtwardsze skały. A także za duże poczucie humoru, dystans do siebie i… nos, który na przekór wszystkim pozostał nienaruszony. Z lekarzem medycyny estetycznej, doktorem nauk medycznych, Krzysztofem Gojdziem rozmawia Iwona Demska.

O nowych wyzwaniach stojących przed byłym biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej – Wiesławem Śmiglem, od niedawana nominatem diecezji toruńskiej, rozmawia ks. Wojciech Węckowski.

O powstawaniu po upadku, o trudach i momentach załamania. O sile modlitwy i wytrwałości oraz życiowej pasji w rozmowie z Eweliną Heine opowiada Monika Kuszyńska.

Polacy chętnie i często narzekają – tak wynika z prowadzonych od kilkunastu lat badań psychologów: prof. Bogdana Wojciszke i dr. Wiesława Baryły z SWPS. Na pytanie: „Co słychać?”, najchętniej wymieniamy długą listę negatywnych doświadczeń i przemyśleń. Narzekamy na pogodę, pracę, zarobki, polityków. Dlaczego tak bardzo lubimy marudzić i jakie mamy z tego korzyści? Z Piotrem Ławaczem – psychologiem i coachem – rozmawia Iwona Demska.

Opuszczony, zniszczony, popadający w ruinę. Przez wiele lat dawny kościół ewangelicko-augsburski, który został wybudowany w Pszczółkach na początku XX wieku, przechodził z rąk do rąk i na dobrego gospodarza czekał od II wojny światowej. Wreszcie się doczekał. Jego obecnym właścicielem są Bracia Pocieszyciele z Getsemani, którzy otworzyli tu dom zakonny. O tym, jakie mają plany, w rozmowie z Mają Przeperską opowiada o. Świerad Pettke, prowincjał Zgromadzenia.

Urządzenie C-Eye (ang. Consciousness Eye, czyli oko świadomości), stworzone przez gdańską firmę informatyczną AssisTech, powstało z myślą o osobach, których jedyną szansą na kontakt z otoczeniem są ruchy gałek ocznych. Z jednym z jego twórców, dr. Bartoszem Kunką, prezesem AssisTech, rozmawia Anna Mazurek-Klein.

Do Libii pojechała z przekonaniem, że gorące uczucie pokona wszelkie przeszkody: religijne, kulturowe i mentalne różnice. Tymczasem rzeczywistość szybko i boleśnie zweryfikowała marzenia. Swoje arabskie doświadczenia Nadia Hamid opisała w książce „Gorzka pomarańcza”. Z autorką rozmawia Iwona Demska.

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesięciu tysięcy osób z zespołem Downa. Natura wyposażyła je w jeden dodatkowy chromosom, który sprawia, że są naprawdę wyjątkowe. Niestety wciąż muszą walczyć z krzywdzącymi stereotypami i udowadniać, ile znaczą. O tym, że warto lepiej je poznać i dać im na to szansę, w rozmowie z Mają Sitkiewicz opowiada Michał Milka, bohater programu „Down the road. Zespół w trasie”.

O tym jak przygotować święta, żeby nie przeciążały one pani domu, z Jolantą Perucką, doświadczoną gospodynią domową, która każdego roku zaprasza na Wigilię rodzinę liczącą kilkanaście osób, rozmawia Marzena Burczycka-Woźniak.

13 listopada obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten poświęcony będzie Irakowi. O trudnej sytuacji chrześcijan i pomocy potrzebującym z ks. prof. Waldemarem Cisłą, dyrektorem sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, rozmawia Patrycja Michońska-Dynek.

Z księdzem infułatem Jerzym Buxakowskim, z okazji diamentowego jubileuszu kapłaństwa, o powołaniu do Chrystusowej służby, rozmawia ks. Wojciech Węckowski.