Różańcowe dziedzictwo ojca Pio – ks. Rafał Barciński

23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Tego dnia 1968 roku w San Giovanni Rotondo zmarł Francesco Forgione, znany wszystkim jako o. Pio. Z czego był znany? Jedni powiedzą, że z cudów, które działy się w jego życiu i za jego wstawiennictwem, inni – że ze świątobliwego, prostego życia, jeszcze inni, że z doskonałej realizacji charyzmatu św. Franciszka z Asyżu.

O. Pio urodził się 25 maja 1887 roku w Pietrelcinie, małej włoskiej miejscowości w pobliżu Neapolu. Pochodził z wielodzietnej rolniczej rodziny – bardzo pracowitej i pobożnej. Od najmłodszych lat umiłował Eucharystię, do której służył jako ministrant. Jego miłość do Boga wyrażała się też od samego początku w równie wielkim zamiłowaniu do pokuty, którą zadawał sobie w rozmaity sposób. Pokutę w wiernym wypełnianiu swoich obowiązków, przyjmowaniu różnych przeciwności życia i czynne wyrzeczenia oraz umartwienia łączył z żarliwą modlitwą wstawienniczą o zbawienie ludzi. Długo można by opowiadać o życiu o. Pio i o cudach, które dokonały się dzięki jego wierze i postawie współczesnego apostoła. (…)

ks. Rafał Barciński

Więcej przeczytasz w 19. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [17 i 24 września 2023 R. XXXIV Nr 19 (882)], str. 17-19.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *