17/2018

Bohaterstwo mamy we krwi

– Robiąc ten film chciałem przede wszystkim przekazać, szczególnie młodym, pewne wartości, które wpisują się w hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Pokazać bohaterów gotowych w każdej chwili zginąć za Ojczyznę. Potraktowałem to jako swoje zadanie – mówi Jacek Samojłowicz, producent pierwszego…

Czas na małe podsumowanie, oczywiście kulinarne

Odwiedziłem w tym roku kilka ciekawych miejsc i zjadłem kilka ciekawych potraw, w tym ucho. Świńskie ucho na chrupko. Wakacje w pełni. Temperatura tak podskoczyła, że zaczęliśmy narzekać na upały. W morzu pojawiły się sinice. Od czasu do czasu zagrzmiało i popadało. Można…

„Czeremosz” – żołnierz Kościoła

Cały czas był bity po głowie. Nie pozwalali mu się golić, by następnie wyrywać włosy z wąsów i brody. Choć sam ledwo stał na nogach, podtrzymywał na duchu współwięźniów. Prowadził modlitwy − Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dary ojca pio

Italia kocha swojego świętego. Trudno się temu dziwić, wiele mu zawdzięcza.

Naprawdę, jaka jesteś…

Wrzesień wita nas wrzosami i dzwoniącym ze zdwojoną siłą szkolnym dzwonkiem. Kolejny rok szkolny, nowe nadzieje i obawy. Czasem stara niechęć do szkoły, planów lekcji, konieczności uczenia się lub nauczania. Misterne skrywanie lęku przed tym, co będzie, jacy będą uczniowie,…

Nieoczekiwane oblicze Ameryki

Tym, co urzekło nas w Stanach Zjednoczonych najbardziej, jest niespotykana nigdzie indziej przyroda, jej piękno i różnorodność. Każdy ze stanów może pochwalić się wyjątkowym krajobrazem, co sprawia, że ten kraj staje się istnym rajem dla podróżników.

Prawda o miłości małżeńskiej

Tajemnicą chrześcijańskiej miłości małżeńskiej jest miłość Boża. Pierwsza należy do porządku naturalnego i pochodzi z naturalnej zdolności człowieka do kochania. Druga należy do porządku nadprzyrodzonego i polega na uczestnictwie człowieka w miłości samego Boga.

Smaki lata

Lato to najsmaczniejsza pora roku, pełna pysznych warzyw i soczystych owoców, ale też czas upałów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego organizmu. O czym należy pamiętać w codziennej diecie, gdy temperatura przekracza 25 stopni?

Żywa tkanka historii

Potrzeba nam wiedzy o tym, że nie jesteśmy zbieraniną, dziećmi przypadku, przybyszami znikąd. Nie błądzimy bez celu. Jesteśmy Ludem Bożym, jesteśmy Ciałem Chrystusa. Ale z wyroku Bożego jesteśmy też nitkami, z których spleciono tkaninę dziejów.