12/2016

Ach, te nasze dzieci!

Żyją w przekonaniu o własnej wyjątkowości i poczuciu, że są super pod każdym względem. Tymczasem nie potrafią poradzić sobie nawet ze skaleczonym palcem, a co dopiero z krytyką i wzięciem odpowiedzialności za innych i za siebie. Czy rosną nam emocjonalne…

Bóg jest ze mną

Dobra, głęboka relacja z Bogiem jest dla mnie najważniejsza. To jej podporządkowuję każdą sferę mojego życia. Wszystko po to, by móc już tu, na ziemi, być szczęśliwym człowiekiem, a gdy życie doczesne się skończy, dostąpić wieczności.

Diakonat kobiet?

Za sprawą wypowiedzi Ojca Świętego Franciszka, która została podjęta przez dziennikarzy, powrócił temat udziału kobiet w sakramencie święceń. Warto pewne sprawy uporządkować, by w myśleniu o diakonacie nie kierować się emocjami, niedomówieniami lub po prostu błędnymi poglądami.

Dinozaury i wieczność

„Dinozaury były w ewolucyjnym regresie dziesiątki milionów lat przed uderzeniem meteorytu – twierdzą naukowcy z Uniwersytetów w Reading i Bristolu. Dotąd paleontolodzy sądzili, że dinozaury przeżywały złoty wiek, gdy zostały wytępione przez uderzenie meteorytu 66 mln lat temu…”

Kontemplacja przy drodze

To niezwykłe, że nabożeństwa majowe trafiły do Polski tak późno. Dopiero w połowie XIX wieku pojawili się na naszych ziemiach, wtedy pod zaborami, propagatorzy tej szczególnej modlitwy ku czci Matki Boskiej.

Najlepsza na świecie Małgorzata

Jestem pewien, że istnieją ludzie, którzy nigdy nie jedli pizzy. Są to członkowie jakichś nieodkrytych indiańskich plemion lub gromady nomadów z pustynnych stepów. Poza tym nie ma już na świecie miejsc, gdzie włoski placek jeszcze nie dotarł.

Religia – powrót do źródeł

Czy szkoła promuje tzw. fast life? Czy szkolna katecheza może wstrzymać nieustanny „wyścig szczurów” i czy możliwy jest powrót do sposobu nauczania samego Chrystusa? Odpowiedzi na te pytania są w zasięgu ręki.

Wotum wdzięczności

Wreszcie jest! 18 maja w Toruniu legat papieski, kardynał Zenon Grocholewski, dokonał konsekracji kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła. Jak podkreślono podczas homilii: „dzieło to godne podziwu i najwyższego uznania”.