Budujmy Kościół z misjonarzami – ks. Zbigniew Sobolewski

Już od osiemnastu lat Kościół w Polsce w drugą niedzielę Wielkiego Postu obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” mobilizuje wierzących w Polsce do modlitwy, a także duchowych i materialnych ofiar na rzecz misji w świecie. Wspieramy tysiąc siedmiuset czterdziestu trzech misjonarzy z Polski, którzy pracują w dziewięćdziesięciu dziewięciu krajach.

Posługa misyjna nie jest łatwa. Misjonarze i misjonarki muszą stawić czoła wielu przeciwnościom życiowym, problemom i brakom. Posługują zazwyczaj w najuboższych krajach świata, gdzie nędza, zacofanie gospodarcze i kulturowe, przemoc, głód i niesprawiedliwość są czymś zwyczajnym. Młody Kościół misyjny w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Azji i Oceanii codziennie mierzy się z tymi problemami. Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i sprawują sakramenty święte, ale pomagają miejscowej ludności w codziennych kłopotach i troskach. (…)

ks. Zbigniew Sobolewski

Więcej przeczytasz w 5. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [5 i 12 marca 2023 R. XXXIV Nr 5 (868)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *