Księga życia – Wincenty Łaszewski

Kiedyś wrzesień był czasem przygotowywania się do wyjazdu do Fatimy. Gdy zbliżała się jesień, Światowy Apostolat Fatimski miał swoje spotkanie i była to najlepsza z możliwych okazja do uczenia się od ludzi z całego świata, jak żyć objawieniami sprzed lat. Trzeba było tylko przejrzeć przygotowane referaty, spakować torbę, dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Od kilku lat już nie podróżuję. Czasem mi szkoda, ale „wszystko ma swój czas”, jak mawiał Kohelet. Miał rację. Siedzę w domu. Czasem przeglądam stare notatki i przywiezione stamtąd materiały.
Przed paroma dniami znalazłem w swych fatimskich szpargałach coś na tyle dla mnie ważnego i ciekawego, że postanowiłem się tym podzielić. To opowieść nawiązująca do objawień fatimskich. Może i wam coś wyjaśni? Może odświeży coś w waszych sercach? Obudzi tęsknotę za innym światem? Dla mnie lektura była ożywczą duchową kąpielą. Oto ona. (…)

Wincenty Łaszewski

Więcej przeczytasz w 19. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [17 i 24 września 2023 R. XXXIV Nr 19 (882)], str. 26-27.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *