Błogosławieni to znaczy szczęśliwi – Piotr Wojciechowski

Bóg nas stworzył z miłości, to znaczy, że chce naszego szczęścia. A my na każdym kroku napotykamy cierpienie (jak nie nasze, to naszych bliskich albo po prostu ludzkie cierpienie). Jak sobie z tym radzić? Nie jest to łatwe. Zwłaszcza że co krok wołają do nas, że szczęście można kupić.

REKLAMA

Trzeba nam wyzwolić się z kłamstwa o tym, że świat jest towarem, a pieniądz kluczem do szczęścia. Trzeba przypomnieć sobie o istnieniu takiego szczęścia, które polega na bliskości Bożej dobroci i braterskiej harmonii z bliźnimi i przyrodą. Nie wierzmy wołaniom mechanizmów promocji. Uwierzmy jesieni. Bóg stworzył jesień, aby uczyła nas hojności i piękna. O hojności przypominają nam uroczystości dożynek, chleby z ziarna żniw tegorocznych. Bóg daje nam przykład hojności, a z nauczania Kościoła wiemy, że na hojność odpowiadać trzeba nie tylko wdzięcznością. Trzeba się jeszcze dzielić darami, aby nie było odsuniętych od stołu. Taka ma być sprawiedliwość miłosierdzia. (…)

Piotr Wojciechowski

Więcej przeczytasz w 17. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [20 i 27 sierpnia 2023 R. XXXIV Nr 17 (880)], str. 4
.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *