Być dla chorych – ks. Stanisław Stolc

Po ponad dwudziestu latach bycia kapelanem Szpitala Specjalistycznego i Hospicjum Zwiastowania NMP i prawie trzynastu latach bycia dyrektorem Domu Kapłana Seniora pragnę podzielić się refleksjami z mojego towarzyszenia ludziom chorym, umierającym, a także z mojej opieki nad chorymi księżmi. Wszystkie te ośrodki znajdują się w Chojnicach, gdzie od wielu lat toczy się moje duszpasterskie życie.

Kaplica

Zwykle w szpitalu znajduje się kaplica, gdzie chory może przyjść do Pana Jezusa, który jest pierwszym Lekarzem duszy i ciała człowieka. W kaplicy chojnickiego szpitala, zawsze podświetlony jest obraz Jezusa Miłosiernego, także wtedy, gdy wokół jest ciemno, bo kaplica zawsze jest otwarta, w dzień i w nocy. Często można spotkać tutaj osoby, które wstępują do niej, choć na chwilkę. Są to chorzy pacjenci, rodziny odwiedzające, osoby przychodzące na zabiegi do poradni szpitalnych, ale także pracownicy szpitala i osoby, które szukają duchowego wsparcia. (…)

ks. Stanisław Stolc

Więcej przeczytasz w 13. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [25 czerwca i 2 lipca 2023 R. XXXIV Nr 13 (876)], str. 16-17

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *