Codziennie stwarza nas słowo – Piotr Wojciechowski

Czytanie „Pielgrzyma” zawsze zaczynam od wiadomości ze wsi i miasteczek. Niejedno lato spędziłem w okolicach Kościerzyny, Bytowa, Chmielna, więc teraz chcę wiedzieć, co słychać w Zblewie, Rozłazinie, Sierakowicach. Myślę o tym, jak się mają książki w tamtych okolicach, jak wyglądają domowe biblioteki Czytelników naszego pisma i o tym, jak panie bibliotekarki wtajemniczają ludzi w krainę czytania, prowadząc ich ku źródłom.

REKLAMA

Dawno nie oglądałem majowych kiermaszów książkowych. Ale w tym roku wróciłem do tego. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Pałacu Kultury w Warszawie siedziałem przy stoisku Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Był ze mną kolega Krzysztof, o dwa pokolenia młodszy ode mnie autor powieści kryminalnych. Ja oferowałem swoje dzieła, on swoje. Razem cieszyliśmy się tłumami idącymi między stoiskami wydawnictw, uczelni i organizacji pisarskich. Zachwycaliśmy się, że tyle rodzin przyszło z dziećmi, tyle zjawiło się młodych. (…)

Piotr Wojciechowski

Więcej przeczytasz w 12. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [11 i 18 czerwca 2023 R. XXXIV Nr 12 (875)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *