Coś pozytywnego – Adam Hlebowicz

W niełatwych miesiącach światowej pandemii, gdy coraz częściej słyszymy o przypadkach zachorowań na koronawirusa, a może już sami przeszliśmy przez to doświadczenie, szukamy mimo wszystko jakichś jasnych barw w pobliżu, jakiegoś promyczka nadziei.

REKLAMA


Moi sąsiedzi zaśmiewają się co wieczór. Gdy ich zapytałem o powód tej radości, odpowiedzieli: „Oglądamy komedie, dobre komedie, żeby w tych trudnych czasach nie zwariować”. Pomyślałem, że to faktycznie dobry pomysł.
Ja mam natomiast inną dobrą wiadomość, która mnie bardzo ucieszyła w ostatnich dniach. Na początku listopada oficjalnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny siostry Wandy Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. To bezhabitowa wspólnota zakonna założona pod koniec XIX wieku przez biskupa Wincentego Kluczyńskiego. Choć długie życie (1907––2003) tej zakonnicy wcale nie było łatwe, wręcz przeciwnie – w Kościele, we własnym zgromadzeniu co rusz natrafiała na bardzo poważne trudności, to jego finał i fakt, że coraz więcej ludzi dowiaduje się o tej niezwykłej mistyczce, naprawdę napawa radością. (…)

Adam Hlebowicz


Więcej przeczytasz w 25. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [13 i 20 grudnia 2020 R. XXXI Nr 25 (810)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (25/2020) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-252020/287

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *