3/2019

Ubóstwo świętej Bernadety i bose stopy Maryi

Święta Bernadeta doskonale czuła, że ci, którzy będą opisywali jej objawienia maryjne w Lourdes, będą chcieli je upiększać, dodawać godności i powagi wydarzeniom, osobie Maryi, jak i samej wizjonerce.

Zbrodnia i rachunek sumienia

Po takich tragediach, przynajmniej na pewien czas, milkną spory i następuje swoiste Treuga Dei. Tym razem tak nie było.

Zawód: ratownik medyczny

Kiedyś, gdy wzywaliśmy pomoc, do chorego przyjeżdżał lekarz i sanitariusze. Od lat dziewięćdziesiątych w karetkach pracują także ratownicy medyczni.

Zdrowa słodycz

Daktyle – miękkie, soczyste, o karmelowo-rumowym posmaku to najlepsze słodycze na świecie, najbardziej czarodziejski dodatek do zdrowych wypieków, sałatek i mięs, a także doskonała przekąska. Dodają energii i dostarczają wielu składników odżywczych. Warto więc je poznać i polubić.

Narada u prezydenta

Oficjalnie deser Halo-halo powstał w latach 20. lub 30. na rynku Quinta w Manili. Nie wierzę w to. Jestem przekonany, że moja wersja okoliczności skomponowania tego dziwoląga jest bliższa prawdy.

Jadźka Rysuje

Pobudza kreatywność, utrzymuje skupienie i koncentrację, uatrakcyjnia i czyni przekaz bardziej zrozumiałym, sprawia, że łatwiej i szybciej zapamiętujemy informacje.

Ogród z widokiem na Niebo

„Wiele lat temu przeprowadziłam się z Seattle – miejscowi nazywają je Miastem Deszczu – do Colorado Springs, na ponad dwa tysiące metrów, w Góry Skaliste i klimat półsuchy.”

Roześmiane średniowiecze?

„Usta są ryglem, a zęby zaporą, która ma zahamować bezeceństwa wydalane wraz ze śmiechem”. Tyle oficjalna wykładnia. A jak wyglądała rzeczywistość?

Panama młodych

Słońce, egzotyczne krajobrazy, tysiące młodych ludzi, radość i entuzjazm – druga połowa stycznia upłynęła pod znakiem Światowych Dni Młodzieży w Panamie.