11/2016

Bez lęku

„Decyzję o abdykacji papież podjął wiele miesięcy wcześniej, po podróży do Meksyku i na Kubę w marcu 2012 roku” – twierdzi abp Gerhard Müller. Niedawno ujawnione zostały informacje, że papież po 12 lutego 2013 roku chciał być nazywany «Ojcem Benedyktem».…

DIALOG I OBECNOŚĆ

Zredagowany przed ośmiu laty wywiad-rzekę z arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim postanowiłem nazwać „Świadek”.

MIĘDZY KOŚCIOŁEM a…

Wydawało się, że powoli starzejąc się, będę zamierał. Jak sosna pozbawiona szyszek. Jak pustynia, której piasek zasypuje ostatnie spłowiałe źdźbła. Tymczasem nie, bo wraz ze mną idzie niespodzianka.

Niech żyją policzki!

Chef Kacper spowodował, że mój brat zjadł ozory. Spowodował także, że jak tylko w karcie są policzki wołowe, to pędzę tam tak szybko, że mój rower zmienia geometrię skrzydeł.

Nikt nie jest doskonały

Kompleksy. Wszyscy chyba je mamy. Nie są groźne, o ile nie niszczą nam życia, nie utrudniają funkcjonowania wśród ludzi i nie hamują naszego rozwoju.

Powiedz: ma-ma

Zazwyczaj pierwsze słowo wypowiadane przez dzieci na całym świecie to właśnie „mama”. Dzieje się tak nie bez przyczyny. O wyjątkowej roli matki w życiu każdego człowieka opowiada Karina Mucha, psycholog z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, w rozmowie z Mają Przeperską.…

W matczynym obrazku

Toteż im bardziej znajduje On w jakiejś duszy Maryję, swą Oblubienicę, umiłowaną i nierozłączną, tym czynniej i potężniej działa, kształtując w duszy tej Jezusa Chrystusa, a duszę w Jezusie Chrystusie. św. Ludwik Maria Grignion de Monfort

Zawód reporter

Jej dramatyczne relacje z kijowskiego Majdanu i reportaże z Ukrainy znane są większości Polaków. To właśnie państwu nad Dniestrem poświęciła swoją pierwszą książkę, zatytułowaną „Człowiek to człowiek, a śmierć to śmierć”. Kilka tygodni temu odwiedziła Czarnobyl, żeby zobaczyć, jak żyją…