Kalendarz papieskich celebracji w okresie Bożego Narodzenia

Pasterka o godz. 19.30, świąteczne błogosławieństwo Urbi et Orbi, a także nabożeństwa i Msze św. na zakończenie starego i powitanie Nowego Roku oraz w uroczystość Objawienia Pańskiego – to program papieskich celebracji w okresie Bożego Narodzenia. Z uwagi na trwającą pandemię, będą one sprawowane z udziałem niewielkiej liczby wiernych.

REKLAMA


Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało wykaz najbliższych celebracji z udziałem Ojca Świętego. W Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia papież będzie przewodniczył Pasterce, odprawianej o godz. 19.30 w Bazylice Watykańskiej. Z kolei w dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia w południe udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi mieszkańcom Rzymu i całego świata. Na zakończenie roku kalendarzowego, Ojciec Święty będzie przewodniczył nieszporom, które zostaną odprawione w Bazylice Watykańskiej 31 grudnia o godz. 17.00. Podczas tego nabożeństwa zostanie też odśpiewane dziękczynne “Te Deum” za łaski otrzymane w mijającym roku. Z kolei 1 stycznia 2021 r. w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, kiedy obchodzony będzie także 54. Światowy Dzień Pokoju papież odprawi Mszę św. o godz. 10.00 – także w Bazylice św. Piotra. W tym samym miejscu i również o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył celebracji eucharystycznej 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, wszystkie uroczystości będą się odbywały z bardzo ograniczonym udziałem wiernych obecnych w Bazylice Watykańskiej. Wzorem poprzednich będą one jednak transmitowane na kanale Youtube Vatican Media.


Źródło: https://ekai.pl/podano-kalendarz-papieskich-celebracji-w-okresie-bozego-narodzenia/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *