Koronowo: W niedzielę jarmark dekoracji świątecznych

W niedzielę pod bazyliką WNMP w Koronowie odbędzie się jarmark dekoracji świątecznych zorganizowany przez Fundację „Poniatówka Polska”. Dzięki uprzejmości księdza proboszcz Ryszarda Hirsza będzie można podziwiać na stoiskach ręcznie wykonane eleganckie dekoracje z papieru i kartonu.

REKLAMA


Fundacja “Poniatówka Polska” istnieje od 5 lat. Jej siedziba mieści się w Koronowie. Celem głównym fundacji jest ocalenie dziedzictwa materialnego i niematerialnego wsi i małych miast.

Jej działania skierowane są ku poprawie ochrony zabytków wiejskiej kultury materialnej, upowszechnieniu kultury i sztuki obszarów wiejskich, rozwinięciu oświaty i edukacji mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich, rozwojowi gospodarki i nauki na obszarach wiejskich, wzrostowi ochrony środowiska terenów wiejskich, poprawie ochrony zdrowia mieszkańców terenów wiejskich, wzmocnieniu opieki, pomocy społecznej w tym profilaktyki skierowanej do mieszkańców obszarów wiejskich, kreowaniu turystyki w oparciu o zasoby wiejskiego dziedzictwa. 

Posłuchaj TUTAJ:
– Zaproszenie na kiermasz do Koronowa 


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/8308-papierowe-cudenka-zakupisz-na-niedzielnym-kiermaszu-w-koronowie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *