W modlitwie za chorych i pracowników służby zdrowia

O tym, że przyjęcie trudnego doświadczenia może przynieść z Bożą pomocą wielkie owoce mówił bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko – praski i przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia KEP. W kaplicy na Stadionie Narodowym przy Szpitalu tymczasowym w Warszawie sprawował on 9 grudnia drugą Mszę św. w ramach akcji modlitewnej „Terapia duchowa”, połączonej z dziewięciotygodniową Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w intencji wszystkich którzy zmagają się z epidemią.

REKLAMA


– Chcemy z tego miejsca łącząc się z wami wszystkimi ogarnąć nasza modlitwą chorych, służbę zdrowia, rodziny wszystkich cierpiący a także polecać Bogu tych co odeszli i tych, co pogrążeni są w żałobie – powiedział rozpoczynając modlitwę bp Romuald Kamiński. Następnie odmówiono modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a kapelan miejsca odczytał kilkadziesiąt intencji nadesłanych przez wiernych.

W homilii biskup warszawsko – praski, zwrócił uwagę, że Stadion Narodowy, miejsce, które kojarzy się z tężyzną fizyczną i duchową, jest dziś miejscem, w którym ludzie doświadczają słabości. Podziękował Bogu, że zaradność i serce tak wielu osób spowodowały, że możemy tu dziś ratować ludzie życie. Zachęcił też do nadziei w zwycięstwo i przezwyciężenie trudności – z pomocą Bożą, dzięki zaangażowaniu specjalistów i wspólnocie modlitewnej.

Modlitwa o godz. 20.00 transmitowana była na kanale SalveNET w serwisie YouTube.

Wierni diecezji warszawsko-praskiej podczas dziewięciotygodniowej Nowenny proszą o łaski potrzebne chorym, pracownikom służby zdrowia oraz ich bliskim. Jest to wyraz solidarności i wsparcia dla wszystkich, którzy walczą z chorobą i zagrożeniem związanym z epidemią.

“Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia w tej trudnej sytuacji epidemii pragnie duchowo towarzyszyć zarówno personelowi medycznemu, który w swojej codziennej służbie pomaga chorym, ale także pragnie wesprzeć wszystkich chorych. Nie tylko tych, którzy są w szpitalach, ale również tych, którzy są w domach, są osamotnieni, potrzebują takiego lekarstwa, jakim jest modlitwa, pamięć o nich” – zachęcał przed pierwszą Mszą Świętą ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Do akcji modlitewnej „Terapia duchowa” może dołączyć każdy. Szczególnie zachęca się do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej oraz przesyłania swoich osobistych intencji. Można to zrobić na trzy sposoby:

– na adres mailowy intencje@salvenet.pl

– na profilu facebookowym @DiecezjaWarszawskoPraska

– na czacie na kanale SalveNET podczas transmisji Mszy Świętej.

Nowenna w intencji chorych, pracowników służby zdrowia oraz ich bliskich rozpoczęła się 2 grudnia w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie. Modlitwa potrwa do 27 stycznia. W każdą środę jest ona prowadzona w innym miejscu, tak żeby w sposób symboliczny otoczyć duchową opieką wiele wspólnot.


Źródło: https://ekai.pl/na-stadionie-narodowym-modlono-sie-za-chorych-i-pracownikow-sluzby-zdrowia/
Fot. Pixabay

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *