Przede wszystkim rozmowa – projekt Randka Małżeńska

Jak sprawnie rozwiązywać problemy rodzinne i czerpać radość ze wspólnych chwil? Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie, laureat wyłoniony w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej “Po Pierwsze Rodzina”, zaprasza do zapoznania się z projektem „Randka Małżeńska”, którego celem jest poprawa komunikacji w rodzinie. 

REKLAMA


Projekt „Randka Małżeńska” to seria bezpłatnych kursów, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Podczas warsztatów odbędzie się dyskusja dotycząca rozwiązywania kryzysów rodzinnych, pojawią się także rady ekspertów dotyczące używania tzw. języka korzyści, czyli budowania jasnego przekazu, który będzie sprzyjał konstruktywnemu rozwiązywaniu sporów.

Jak podkreśla biskup Romuald Kamiński,  projekt ten może być swoistą nawigacją w złożonych relacjach między małżonkami. „Wykorzystanie odpowiednich metod i narzędzi może inspirować i pobudzać do działania i walki o jakość i nierozerwalność małżeństwa” – wyjaśnia.

Wzmacnianie rodziny w dużej mierze zależy od siły miłości i stabilności w małżeństwie – nieustanne dbanie o wspólne relacje w związku pozwala budować szczęśliwy, bezpieczny dom. Nierzadko jednak w codziennym pośpiechu i wśród obowiązków trudno jest konstruktywnie przyjrzeć się swojemu małżeństwu, brakuje również pomysłów i narzędzi, które pomogą poradzić sobie z problemami. „Projekt Randka Małżeńska, wspierany w ramach programu „Po pierwsze Rodzina”, takie pomoce i rozwiązania zapewnia, działając nie tylko na rzecz samych małżonków, ale całych rodzin, które czerpią siłę z wartościowych relacji rodziców” – zaznacza Barbara Socha, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polityki Demograficznej, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej.

Już wkrótce do dyspozycji wszystkich zainteresowanych zostanie oddana specjalna aplikacja mobilna, której ma pomóc ludziom w wyronieniu nawyku pracy nad sobą według schematu ewangelicznej rewizji życia „Widzieć Osądzić Działać” oraz prowadzenia dialogu małżeńskiego.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie, laureat wyłoniony w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej “Po Pierwsze Rodzina”

Weź udział w kursie „Randka Małżeńska” i zarejestruj się na wybrany webinar, który odbędzie się już 12 grudnia (sobota) w godz. 10-13 i 17-20.

LINK: https://player.vimeo.com/video/486859890


Źródło: https://ekai.pl/przede-wszystkim-rozmowa-dolacz-do-projektu-randka-malzenska/
Fot. unsplash.com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *