#Święty4ever – Św. Jan Pawł II ze mną na zawsze!

Zachęta do modlitwy za wstawiennictwem św. Jan Pawła II, zapoznanie się tekstami i nauczaniem papieża-Polaka i pomoc potrzebującemu – to główne filary nowej akcji w mediach społecznościowych #Święty4ever. Ponadiecezjalna inicjatywa polega także na wystawieniu wizerunku Jana Pawła II w oknie i opublikowaniu go w mediach społecznościowych z hashtagiem #Święty4ever oraz wywieszeniu flagi papieskiej. Akcja ma przybliżyć świętość i wielkość Jana Pawła II.

REKLAMA


Jak wyjaśnił pomysłodawca ks. Tomasz Jarosz, samo hasło inicjatywy „Św. Jan Paweł ze mną na zawsze” jest bardzo osobistym wyznaniem, mającym świadczyć, że więź uczestnika akcji z tym świętym jest duża. „W tej akcji pokazujemy, że pamięć o papieżu jest bardzo żywa” – dodał kapłan w rozmowie.

Wśród głównych filarów przedsięwzięcia jest modlitwa za wstawiennictwem świętego papieża, przeczytanie fragmentu jego nauczania i wspomożenie potrzebującego. „Potrzebujący to człowiek, którego możemy spotkać wszędzie i codziennie. Jego potrzeba związana jest z jakimś brakiem w życiu, dotykającym jego godności. To nie musi dotyczyć sfery materialnej” – wytłumaczył duchowny i wskazał na osoby samotne, wymagające niekiedy tylko naszej uwagi i życzliwości.

„Wcześniejsza modlitwa i lektura tekstów papieskich może inspirować i budzić wrażliwość, by widzieć wokół nas innych ludzi potrzebujących pomocy, zachęcić do obdarowywania się dobrem” – zaznaczył kapłan.

Ks. Jarosz wyjaśnił też, że wystawienie wizerunku papieża w oknie i wywieszenie flagi papieskiej mają o tyle sens, jeśli są owocem podjętej wcześniej modlitwy, zapoznania się z nauczaniem papieża i okazania innym pomocy. „Wtedy jest to bardziej autentyczne i naturalne. To musi ze sobą współgrać” – stwierdził i zaznaczył, że manifestacja bliskości z papieżem ma raczej wynikać z potrzeby serca, wyrażonej w konkretnych czynach.

Inicjatywa zrodziła się spontanicznie i miała początkowo dotyczyć tylko parafii w Kazimierzy Małej w diecezji kieleckiej. Wkrótce pomysł zaczął się rozwijać, uzyskując także przychylność diecezji bielsko-żywieckiej. Odpowiedzialny za stronę graficzną projektu jest ks. Piotr Góra, sekretarz biskupa ordynariusza. Do włączenia się w akcję zachęcają także archidiecezja krakowska i diecezja kielecka.

„To jest piękne i świadczy o fenomenie Jana Pawła II, który jednoczy. Nie oznacza to, że wspomniane diecezje są skłócone, ale chodzi o efekt wspólnego działania” – dodał ks. Jarosz.


Źródło: https://ekai.pl/akcja-przyblizajaca-swietosc-i-wielkosc-jana-pawla-ii-swiety4ever/
Fot. Materiały prasowe

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *