Koncert „Santo Subito” w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Krystyna Prońko i Sebastian Karpiel-Bułecka to tylko niektórzy artyści, jacy wystąpili w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie podczas wyjątkowego koncertu “Santo Subito” z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Wydarzenie wyemitowane zostało na antenach TVP1 i TV Trwam, radiowej Jedynki, Radia Plus, Radia Maryja i na kanale Programu „Niepodległa” w serwisie YouTube.

REKLAMA


Ze względu na pandemię koncert rozpoczął się pieśnią błagalną „Święty Boże”, która od wieków śpiewana jest w intencji ochrony przed klęskami żywiołowymi i nieszczęściami. Podczas koncertu zabrzmiały także: „Osiem błogosławieństw”, „Barka”, „Jezus Najwyższe imię”, „Wiruju Hospody”, „Nowa Wieża Babel”, „Wszystka moja nadzieja”, „Psalm 23”, „Modlitwa o pokój” oraz Hymn Światowych Dni Młodzieży.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda, Łukasz i Paweł Golcowie, Sebastian Karpiel-Bułecka, Krystyna Prońko, laureatki The Voice Kids – Natalia Kawalec, Hanna Sztachańska i Roksana Węgiel oraz siostra Janina Anna Kaczmarzyk, służebniczka NMP NP, o. Tomasz Jarosz CSsR i o. Rafał Kobyliński SJ.

Wystąpiły także zespoły DagaDana, Schola Braci Dominikanów z Krakowa oraz siostry ze zgromadzenia „Comunicadoras Eucarísticas del Padre Celestíal”, sekcja Marcina Pospieszalskiego, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak i ICON Orkiestra pod dyrekcją Huberta Kowalskiego. Wydarzenie poprowadził aktor Maciej Musiał.

Koncert został przygotowany i zrealizowany zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas epidemii. Część utworów została wcześniej zarejestrowana, a w czasie nagrania całego widowiska wyświetlona na telebimach umieszczonych w krakowskiej świątyni, tworząc wrażenie współudziału artystów w koncercie. Występujące na miejscu, w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, gwiazdy oraz współpracująca z nimi ekipa techniczna, dla wspólnego bezpieczeństwa zachowywali zasady postępowania zgodne z wymogami czasu epidemii.

Wydarzenie zostało zarejestrowane we współpracy z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie i przy wsparciu Archidiecezji Krakowskiej.

– Ze względu na panującą sytuację nie mogliśmy zaprosić na koncert publiczności w sposób tradycyjny, mam jednak nadzieję, że jego transmisje tchną w nas optymizm i przyniosą widzom nadzieję na lepsze jutro, zgodnie z hasłem „Wszystko będzie dobrze” – wyjaśnia Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”, współorganizującego wydarzenie.

Poszczególne utwory przeplatane były archiwalnymi materiałami wideo z wypowiedziami Świętego Jana Pawła II. Koncert zakończyła pieśń „Pan jest mocą swojego ludu”, której przesłanie Święty Jan Paweł II głosił całym swoim życiem.

Finałem widowiska była procesja księży z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży Sanktuarium, skąd zostało skierowane błogosławieństwo na cztery strony świata dla Krakowa i Polski, które wygłaszane jest podczas pandemii codziennie w godzinę śmierci Papieża. Procesję poprowadził metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.


Zobacz TUTAJ.


Źródło: https://ekai.pl/krakow-koncert-santo-subito-w-100-rocznice-urodzin-jana-pawla-ii/
Fot. youtube

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *