19 maja: 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę

Pod hasłem „Pójdę ufna za Tobą” odbędzie się 19 maja br. 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet.

REKLAMA

„Dziś, kiedy w naszej codzienności napotykamy różne trudności, ogarnia nas zwątpienie czy brakuje sił, potrzebujemy przewodników, którzy pomogą nam zrozumieć Boży zamysł w tym, co nas w życiu spotyka. Bóg w życiu św. Faustyny, a także innych świętych kobiet, okazał im swoje miłosierdzie w niesprzyjających okolicznościach ich życia, także po to, by ostatecznie dać im niebo” – czytamy w zaproszeniu bp. Wiesława Szlachetki, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

„Pragniemy, aby spotkanie polskich kobiet w sanktuarium na Jasnej Górze było okazją do oddania Bogu przez pośrednictwo Jezusa Miłosiernego, Matki Miłosierdzia i św. Faustyny słabości, trudności i kompleksów” – podkreślił bp Szlachetka. „Chcielibyśmy, aby czas słuchania Słowa Bożego i modlitwy był okazją do uczenia się prawdziwej ufności Bogu oraz pozwolił uczestniczkom pielgrzymki wrócić do codziennego życia z decyzją, że chcą ufnie iść za Jezusem, aby wypełnić swoją misję i powołanie” – zaznaczył Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem. O godz. 12:10 uczestniczki wysłuchają konferencji s. Gaudii Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pt. „Dlaczego tak trudno zaufać Jezusowi?” O godz. 13 aktorka Kamila Kamińska, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie” wygłosi do zebranych świadectwo. O godz. 14 bp Szlachetka będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu. O godz. 16:15 przewidziana jest Modlitwa Różańcowa.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/19-maja-5-ogolnopolska-pielgrzymka-kobiet-na-jasna-gore-zapowiedz/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *