„Tylko miłość jest twórcza. Uczynki miłosierdzia względem duszy.” – Fabio Rosini

Książka pt. „Tylko miłość jest twórcza. Uczynki miłosierdzia względem duszy.”, której autorem jest Fabio Rosini to swoisty przewodnik po uczynkach miłosierdzia względem duszy.

REKLAMA


Ten włoski ksiądz, wybitny kaznodzieja i przyjaciel młodzieży z niezwykłą lekkością, a jednocześnie z wielką pieczołowitością dotyka tajemnicy miłosierdzia. Oprowadza czytelnika po kolejnych rozdziałach, w których omawia poszczególne uczynki miłosierdzia względem duszy, w oparciu o karty Starego i Nowego Testamentu. Powołuje się także na myśli Uczonych Kościoła oraz Papieży, np. Benedykta XVI. Autor  nawiązuje również do sytuacji z życia codziennego współczesnego człowieka i za pomocą prostych przykładów pomaga zrozumieć co jest istotą miłosiernych postaw.
Wg autora miłosierdzie jest łaską i przymiotem Boga, ale to człowiek jest kanałem, którym ta łaska może rozlewać się na innych ludzi. Niestety bardzo często współczesny człowiek dobrowolnie rezygnuje z praktykowania miłosierdzia, bo kojarzy się to z czymś uciążliwym, rezygnacją z siebie, stratą własnych sił, czasu i dóbr na rzecz drugiej osoby. Prawda jest jednak inna. Osoba miłosierna doświadcza owoców swej postawy – ma poczucie spełnienia, pięknego przeżywania swojej egzystencji, bo zostawia ślad Boga w sercu bliźniego i pozwala dotknąć Boga, który sam udziela miłosierdzia.
Autor zwraca uwagę na ważną prawdę – uczynki miłosierne wobec ciała i duszy tworzą kompatybilną całość. O ile te pierwsze może praktykować nawet ateista na bazie samego tylko faktu bycia przyzwoitym człowiekiem, o tyle uczynki względem duszy wymagają czegoś więcej. Tym czymś jest relacja z Bogiem i żywa wiara.
Może lektura tej książki pomoże Ci, Drogi Czytelniku, spojrzeć na uczynki miłosierdzia inaczej, aniżeli tylko z  perspektywy obowiązku, który boleśnie odziera z egoizmu.

Nowość wydawnicza od Wydawnictwa Bernardinum „Tylko miłość jest twórcza. Uczynki miłosierdzia względem duszy.” dostępna jest w księgarni Dobre Słowo:
https://dobreslowo.pl/product-pol-7081-Tylko-milosc-jest-tworcza-Uczynki-milosierdzia-wzgledem-duszy.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *