Chcemy stanąć pod Krzyżem Jezusa Chrystusa

Diecezja Włocławska oraz zespół Fundacji Solo Dios Basta – organizatorzy akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM” zapraszają wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia.

REKLAMA


Kościół to ludzie, często pogubieni, zranieni, chorzy, przeżywający kryzysy. Nastał czas, w którym wielu chce panowania relatywizmu moralnego. To, co było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Wielu z nas traci wiarę i nadzieję, nie widzi sensu życia, zapomina o dekalogu. Młodzi ludzie często opuszczają Kościół tuż po bierzmowaniu. Są tacy, którzy nie potrafią się modlić.

A jednak, wszyscy ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa są zaproszeni do głoszenia Ewangelii. Krzyż, na którym umarł, jest drogą do zbawienia każdego z nas. Jezus wygrywa ze śmiercią, słabościami i grzechami także dzisiaj. Jego słowa są zachętą do życia w prawdzie, do zatopienia się w miłości, do współtworzenia Kościoła.

Podczas modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.

Miejsce, na którym staniemy pod Krzyżem jest wyjątkowe. 7 czerwca 1991 Ojciec Święty Jan Paweł II sprawował tam Mszę Świętą, w czasie homilii powiedział między innymi:

[…] jest to przedziwne miejsce. Może nie tak bardzo znane na świecie, w Europie, nie tak bardzo znane – Włocławek – które nosi w sobie ten przedziwny zapis w naszym stuleciu, który jest jak gdyby odpowiedzią na tamten zapis całej cywilizacji nienawiści, śmierci, całej cywilizacji śmierci. Zapis cywilizacji życia, życia przez śmierć, tak jak Chrystus, tak jak Serce Boże.

Włocławek to ziemia męczenników, w czasie II Wojny Światowej zginęło, aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym błogosławiony biskup Michał Kozal, tu poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Bł. ks. Jerzy urodził się 14 września, tak więc w święto Podwyższenia Krzyża, w czasie „Polski pod Krzyżem” będziemy obchodzić jego urodziny!

Wydarzenie będziemy przeżywać na ogromnej przestrzeni, która pomieści nawet 1 000 000 ludzi!
Tak, więc zapraszamy, by wszyscy Polacy, zarówno we Włocławku, jak i w swoich parafiach, miastach, wsiach i domach stanęli pod Krzyżem Zbawiciela. To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia.


Czas: 14 września 2019 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Miejsce: Lotnisko Aeroklubu Włocławskiego, 87-853 Kruszyn
Zgłoszenia: strona internetowa: www.polskapodkrzyzem.pl
Plakaty i ulotki można bezpłatnie zamawiać pisząc na adres: biuro@polskapodkrzyzem.pl

Fundacja Solo Dios Basta powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, którzy mówią o sobie – świeccy ewangelizatorzy, rekolekcjoniści i filmowcy. Bóg zmienił ich życie, nadał mu sens i pokazał nowy kierunek. Teraz duet Bodasiński i Dokowicz chce głosić Prawdę i robić to w sposób niekonwencjonalny! Dlaczego? Warto codziennie walczyć o lepszy świat


CZYTAJ TAKŻE:

Prosimy o dar ofiary z bólu i cierpienia

Podstawowe informacje, program, wydarzenia

25 sierpnia 1905 r. urodziła się s. Faustyna

Trzy nowe lokalizacje w łączności z modlitwą Polska pod Krzyżem


Źródło: www.polskapodkrzyzem.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *