Finał Metropolitalnego konkursu „(Nie)Zwykły Dominik”

25 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbył się finał Metropolitarnego Konkursu „(Nie)Zwykły Dominik”.

REKLAMA

Konkurs organizowany przez Wydział Katechetyczny Diecezji Pelplińskiej, Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Szkołę Podstawową nr w Pelplinie oraz Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego poświęcony jest postaci Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika, o którym ks. prof. Janusz St. Pasierb napisał, że była w jego postawie „nadzwyczajna zwyczajność”. Jego proces beatyfikacyjny trwa od lat sześćdziesiątych XX w. Celem konkursu jest m.in. propagowanie wśród młodych ludzi postaw charakteryzujących biskupa Dominika.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych archidiecezji gdańskiej oraz diecezji toruńskiej i pelplińskiej, czyli terenów związanych z działalnością biskupa, urodzonego na Kaszubach, ale związanego także z Pelplinem, Gdańskim i Chełmnem. Młodzież uczestniczyła w konkursie wiedzy (w dwóch kategoriach wiekowych) oraz konkursie plastycznym (w trzech kategoriach wiekowych).

Po eliminacjach szkolnych do finału zakwalifikowało się 50 osób. Organizatorzy przygotowali dla nich nagrody i dyplomy. Uczestnicy obejrzeli specjalny program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bpa Konstantyna Dominika w Pelplinie. Udali się również  na parafialny cmentarz, aby pomodlić się przy grobie Sługi Bożego. Chętni zwiedzali również pelplińską katedrę.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11797-final-metropolitalnego-konkursu-nie-zwykly-dominik

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *