Prosimy o dar ofiary z bólu i cierpienia

“Musimy na nowo jako Polska stanąć pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa” -napisał ks. bp Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej w specjalnym
komunikacie dotyczącym włączenia się diecezji w wydarzenie modlitewne “Polska pod Krzyżem”.

REKLAMA


Wspominając modlitwę różańcową na granicach Polski i wskazując na rozpowszechnianie się antychrześcijańskich ideologii, ksiądz biskup podkreślił potrzebę podjęcia wspólnej modlitwy 14 września. Kapłanów i wiernych diecezji łomżyńskiej zachęcił do organizowania wspólnych wyjazdów autokarowych do Włocławka i rejestracji grup na stronie internetowej wydarzenia. Wszystkich, którzy nie będą mogli być we Włocławku, zaprosił do modlitwy w parafiach, przy krzyżach misyjnych, na placach w miastach, przy drogach. Ks. bp Janusz Stepnowski zakończył list apelem do wszystkich diecezjan o modlitwę oraz udzielił błogosławieństwa:

Siostry i Bracia!
Niech cała nasza Diecezja stanie pod Krzyżem Zbawiciela! Módlmy się za Kościół i Ojczyznę. Włączmy się w dar przeżycia tego wydarzenia przez spowiedź, Komunię Świętą, ofiarowanie postów i wyrzeczeń. Szczególnie obłożnie chorzy i ci, którzy nie opuszczają od lat swoich mieszkań, niech płoną przed Bogiem darem ofiary ze swojego bólu i cierpienia zjednoczonego z Krzyżem Pańskim.
Na czas przygotowania i uczestnictwa w dziele „Polski pod Krzyżem” wraz z biskupami Tadeuszem i Stanisławem z serca błogosławię.


Źródło: www.polskapodkrzyzem.pl

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *