Dziemiany: I Ekstremalna Droga Różańcowa – zaproszenie

W sobotę, 7 października 2023 r., w święto Matki Bożej Różańcowej – z racji obchodów 100-lecia kościoła i parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach – odbędzie się I Ekstremalny Różaniec. Początek wydarzenia o godz. 18:00 Mszą św., po której każdy indywidualnie lub w małej grupie wyruszy na 10 km trasę w postaci pętli: Dziemiany – Zarośle – Szablewo – Czarne – Jastrzębie – Dziemiany.

REKLAMA

Będą dziękować za 100 lat kościoła i parafii w Dziemianach

1. To doświadczenie absolutnie unikatowe…

W październiku br. parafia św. Antoniego w Dziemianach będzie przeżywać 100 – lecie konsekracji świątyni i powstania parafii, która została wydzielona z części trzech innych parafii – Wiele, Lipusz oraz Leśno. Z tej okazji ekipa EDK Dziemiany zaprasza na nocną wyprawę –  radykalną formę odmawiania różańca jaką jest Ekstremalna Droga Różańcowa. Będzie to okazja, by modlitwą i trudem pielgrzymim podziękować Bogu za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy kościoła i za każde dobro, które stało się udziałem wielu pokoleń parafian i gości w ciągu minionych 100 lat.

2. 10 km drogi w ciszy z różańcem w ręku

Dlaczego? Wyprawa w ciemnościach, cisza, może i ból zmagania dają okazję do głębszego przemyślenia swojego życia. Wieczorną porą ustają wszelkie hałasy, zostaje cisza. A w ciszy lepiej się słucha nade wszystko Boga i samego siebie. Ta droga ma sens, tylko wtedy, gdy będzie pokonana w milczeniu. Dlatego też w ciszy każdy sam odmawiać będzie wyjątkowo 4 części różańca ze specjalnie przygotowanymi rozważaniami jubileuszowymi. W czasie drogi, uczestnicy napotkają 20 oznakowanych miejsc przeznaczonych na rozważanie 20 tajemnic różańcowych. Między tymi stacjami jest czas na odmawianie kolejnych dziesiątek różańca.  Trasa jest pętlą: Dziemiany – Zarośle – Szablewo – Czarne – Jastrzębie – Dziemiany.

3. Należy zgłosić swój udział i deklarację zakupu pakiet z jubileuszowymi rozważaniami

Na stronie https://www.edkdziemiany.pl/ można zgłosić swój udział i zadeklarować zakup pakietu (rozważania różańcowe i pamiątkowa przypinka w cenie 10 zł). Jak również można się zapoznać i pobrać  mapę,  opis trasy oraz ślad GPS.

4. Termin i miejsce

Całe wydarzenie rozpocznie się 7 października 2023 r. –  w święto Matki Bożej Różańcowej – Mszą św. o godz. 18.00. w parafialnym kościele w Dziemianach. Po Mszy św. każdy indywidualnie lub w małej grupie wyrusza na trasę. Należy zabrać ze sobą latarki – czołówki, różaniec i rozważania oraz coś do picia.

ZAPRASZAMY!

Ekipa EDK Dziemiany

Parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego
ul. Wyzwolenia 25
83-425 Dziemiany
Tel.: +48 519 020 110
E-mail: pdziemiany@diecezja-pelplin.pl

Źródło: Materiały nadesłane

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *