Kościerzyna: 230 pątników wyruszyło na Jasną Górę

Grupy pielgrzymkowe: kartuska, lęborska, sierakowicka oraz kościerska utworzyły jedną – Kaszubską Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. W niedzielę, 30 lipca 2023 r. podczas Mszy św. inaugurującej pielgrzymowanie tej grupy, ks. bp Ryszard Kasyna poświęcił kapłańskie stuły przyozdobione kaszubskimi wzorami. Prosił też o modlitwę w intencji uzdrowienia spojrzenia na Kościół.

REKLAMA

Pierwszy etap grupy kaszubskiej zakończył się w Lubni. Jubileuszowe przyjęcie pielgrzymów w lesie przygotowali mieszkańcy Łubiany. Ich parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. 
Obiadowy przystanek był w Dziemianach, gdzie ks. proboszcz Andrzej Kubisz hojnie pokropił pielgrzymów wodą święconą, wyzwalając w nich ogromny entuzjazm i energię. W tym roku kościół w Dziemianach świętuje 100-lecie, stąd też podwójna radość z goszczenia pątników w miejscowości.

Galeria zdjęć TUTAJ.

WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Msza święta
Ulicamy Kościerzyny
Na trasie Grupy Kaszubskiej

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10971-z-koscierzyny-na-jasna-gore-wyruszylo-w-niedziele-230-patnikow

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *