Czersk: Za nami odpust w parafii pw. św. Marii Magdaleny

W sobotę, 22 lipca 2023 r. w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku przeżywano uroczystości odpustowe, którym przewodniczył ks. kan. dr Adam Kałduński, Kanclerz Kurii Diecezji Pelplińskiej.

REKLAMA

Miejcie odwagę być świadkami Ewangelii tak jak św. Maria Magdalena! Nie bójcie się! Bo jeśli Bóg z nami, to cóż może uczynić mi człowiek? – tymi słowami Ksiądz Kanclerz zwieńczył homilię skierowaną do wiernych podczas uroczystej sumy odpustowej o godzinie 11:00.

Wyjątkowego piękna Świętu św. Marii Magdaleny dodała oprawa muzyczna Mszy Świętej w wykonaniu parafialnej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym “Wieczernik” oraz chóru Lutnia. Uroczystości odpustowe zwieńczyła litania do św. Marii Magdaleny z błogosławieństwem wiernych, po których parafialny Caritas zaprosił wszystkich na wspólną kawę i ciasto.

Ks. proboszcz dr Zbigniew Straszewski złożył serdeczne podziękowania panu posłowi na Sejm RP Aleksandrowi Mrówczyńskiemu, obecnym kapłanom, wspólnotom za zaangażowanie oraz wszystkim zgromadzonym w czerskiej świątyni wiernym za obecność i wspólną modlitwę.

Życzymy wszystkim odwagi św. Marii Magdaleny, by radośnie głosić Dobrą Nowinę!

Weronika Czarnowska,
parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku

Więcej zdjęć na stronie internetowej diecezji pelplińskiej – TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/odpust-parafialny-w-czersku/ Fot. Weronika Czarnowska

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *