Sekretarz Generalny KEP z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego

Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

REKLAMA

„W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany Zbawiciel, +by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju+ – jak czytamy w Ewangelii św. Łukasza” – stwierdził bp Miziński.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia sekretarz generalny Episkopatu życzył wszystkim, „byśmy przyjęli rodzącego się Chrystusa sercem wypełnionym wiarą i miłością, sercem silnym nadzieją, niezależnie od otaczających nas okoliczności”.

„Niech światłość zawsze wygrywa z ciemnością – we wszystkich sprawach naszego życia: społecznego, rodzinnego, w naszych relacjach i w sercu każdego z nas” – podkreślił bp Miziński. „Bądźmy w tym czasie blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem” – zachęcił.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/sekretarz-generalny-kep-badzmy-blisko-rodzacego-sie-boga-i-blisko-siebie-nawzajem/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *