Rzecznik KEP z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego

Niech pokój, który przynosi Dziecię z Betlejem, zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie wzajemnej miłości – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, w życzeniach z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.

REKLAMA

„Bóg, który narodził się w Betlejem jako bezbronne Dziecię, przyszedł do świata pogrążonego w mroku grzechu i śmierci. Przychodzi również dzisiaj do każdego z nas, do naszej codzienności, tam, gdzie panuje dobro i życzliwość, ale także tam, gdzie trwają wojny, konflikty, niezgoda i przemoc. Uczy nas pokory i wrażliwości na potrzeby innych” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

„Niech Jego Pokój zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie i wzajemnej miłości” – zaznaczył rzecznik KEP.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Bóg, który narodził się w Betlejem jako bezbronne Dziecię, przyszedł do świata pogrążonego w mroku grzechu i śmierci. Przychodzi również dzisiaj do każdego z nas, do naszej codzienności, tam, gdzie panuje dobro i życzliwość, ale także tam, gdzie trwają wojny, konflikty, niezgoda i przemoc. Uczy nas pokory i wrażliwości na potrzeby innych.

Niech Jego Pokój zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie i wzajemnej miłości.

Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-niech-nowonarodzony-uczy-nas-pokory-i-wrazliwosci-na-potrzeby-innych/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *