Starogard Gdański: XXI Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSE

W tym roku po raz kolejny konkurs był okazją do spotkania nie tylko z myślą największego autorytetu wszech czasów, ale również z dziełami innych poetów. 25 października 2022 roku recytatorzy spotkali się na XXI Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Metafizycznej im. Karola Wojtyły. Regulamin konkursu zakładał 4 kategorie: recytację, poezję śpiewaną, literacką i plastyczną.

REKLAMA

Zgodnie z nim do interpretacji głosowej należało przygotować tekst poetycki o charakterze religijnym lub metafizycznym. Natomiast uczestnik kategorii literackiej zobowiązany był napisać wiersz, opowiadanie lub esej inspirowany twórczością religijną lub metafizyczną. Pracę plastyczną, również inspirowaną twórczością religijną lub metafizyczną należało wykonać dowolną techniką w formacie A3 lub A4. Zebranych: jury, recytatorów, powitała organizatorka konkursu pani Ewa Balcerzak, życząc uczestnikom jak najlepszych interpretacji przygotowanych tekstów. Jury w składzie: przewodniczący – ks. Łukasz Simiński, członkowie – polonistki: Lucyna Bielińska-Sytek, i pani Alicja Negowska, po wysłuchaniu wszystkich interpretacji dokonało oceny.

W kategorii recytacje:
I miejsce – Daria Kotowska z kl. 4TE,
– II miejsce – Laura Potasznik z kl. 4A,
– III miejsce – Wiktoria Śledź z kl. 1TE.
Wyróżnienia otrzymali:
– Amelia Godlewska z kl. 2 TL, Mariia Kolomeiko z kl. 1TR,
– Nikola Treydowska z kl. 2TA.

W kategorii poezja śpiewana:
– I miejsce zostało przyznane Adriannie Hinc z kl. 4TE,
– II – Filipowi Kosk z kl. 3TL,
– III miejsce – Kacprowi Dunajskiemu z kl. 1TL.

Prace literackie ocenili nauczyciele wcześniej.
– I miejsce przypadło ex aequo Zuzannie Sczepaniak z kl. 4P oraz Weronice Spica z kl. 3TA.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: pani Zofia Sumczyńska, pani Barbara Wdziękońska (regionalne artystki – plastyczki).
– I miejsce ex aequo zajęły Weronika Czubkowska z kl. 2TE oraz Joanna Różyńska z kl. 4P,
– II miejsce – Oliwia Szramke z kl. 2TE,
– III miejsce – Sandra Smolak z kl. 1TP,
wyróżnieni to:
– Paulina Bieling z kl. 3TL,
– Nikola Kolaska kl. 3TL,
– Amelia Prądzyńska z kl. 1TT
– Julia Neumann z kl. 1TL.
Wyróżnione prace można oglądać na szkolnym holu, przy pokojem nauczycielskim.

Fundatorem nagród książkowych dla laureatów konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelpinie, którego wizytatorem jest  ks. dr Łukasz Simiński.

Konkurs poprowadzili: Magdalena Gregorkiewicz (4TA) i Szymon Jóźwiak (4 TAu). Nagrody i dyplomy laureatom wręczyła pani wicedyrektor, Stanisława Głąb-Brandt. Gratulujemy laureatom! Zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Ewa Balcerzak

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/xxi-szkolny-konkurs-recytatorski-w-zse-w-starogardzie-gdanskim/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *