28 kwietnia: XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

Każdego dnia słyszymy, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinni być obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do wszystkich użytkowników dróg z apelem o jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy – pisze krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura przed XVIII Ogólnopolską Niedziela Modlitw za Kierowców, która w tym roku przypada 28 kwietnia.

REKLAMA

Co roku jest to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po polskich drogach. Modlitwy zanoszone będą za wszystkich kierowców w wielu polskich parafiach, a hasło tej modlitwy w tym roku brzmi: „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”. Krajowy duszpasterz kierowców prosi proboszczów o zaangażowanie się w obchody Niedzieli Modlitw za Kierowców.

Główne uroczystości odbędą się w parafii św. Antoniego Padewskiego w Warpunach k. Mrągowa. O godz. 11.00 rozpocznie się tam uroczysta Msza św. za polskich kierowców i motocyklistów, którą będą koncelebrować ks. dr Rajmund Jodko i ks. dr Marian Midura. Po liturgii odbędzie się zlot motocyklowy „Motor Burszewo”, podczas którego nastąpi tradycyjne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Słowo pozdrowień i wsparcia skieruje do zebranych mistrz kierownicy Krzysztof Hołowczyc.

Z kolei o godz. 13.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Kowalach Oleckich Mszy św. za kierowców i motocyklistów przewodniczyć będzie ks. Jerzy Kraśnicki, zastępca krajowego duszpasterza kierowców. Tamże odbędzie się ponadto akcja „Riders 4 Missiones – Motocykliści na krańce świata” MIVA Polska – misyjnej organizacji zajmującej się wsparciem polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

W czasie uroczystości jej uczestnicy modlą się do Boga: „Zawierzamy kierowców, motocyklistów i wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby na trasach swojego podróżowania zachowali mądrość Twojego widzenia ludzkich spraw, aby zawsze chronili i pomagali”. Proszą też w modlitwie „za tych, którzy służą pomocą i uczą przezorności na naszych drogach: służby medyczne, policjantów, strażaków i drogowców. Prosimy, aby niosąc pomoc oraz chroniąc innych byli bezpieczni i cieszyli się uznaniem oraz wsparciem w naszej Ojczyźnie”.

Krajowy duszpasterz kierowców przestrzega w swoim apelu, że „w największym stopniu o bezpieczeństwie na drodze decyduje zawsze człowiek, ale też Osoba – Istota Ludzka – zawsze liczy się najbardziej – więc zwracam się z apelem do kierowców, motocyklistów i do wszystkich uczestników ruchu o bezpieczne i roztropne poruszanie się po drogach i zawsze na trzeźwo”. – Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego i dramat jego rodziny – tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze” – tłumaczy ks. dr Marian Midura, polecając wszystkich kierowców opiece ich patrona św. Krzysztofa.

Źródło: https://www.ekai.pl/28-kwietnia-xviii-ogolnopolska-niedziela-modlitw-za-kierowcow/
Fot. takahiro taguchi / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *