Papież Franciszek rozpoczął swoje wakacje

Papież Franciszek rozpoczął swoje wakacje, które – inaczej niż w przypadku jego poprzedników – nie oznaczają wyjazdu do letniej rezydencji w Castel Gandolfo, ale jedynie ograniczenie spotkań i wolniejszy rytm pracy w Watykanie. Ojciec Święty pozostaje także w Domu św. Marty. Jedną z letnich zmian jest zawieszenie środowych audiencji aż do sierpnia – o czym poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

REKLAMA

Franciszek od początku swojego pontyfikatu dał się poznać jako papież, który nie lubi bezczynności w czasie urlopu. Do tego samego zachęcał niedawno młodych uczestniczących w pierwszym Światowym Szczycie Turystyki Młodzieżowej, zorganizowanym we włoskim Sorrento. Sam również, pomimo problemów z kolanem, nie zaprzestaje aktywności. Podczas wakacji będzie spotykał się z wiernymi na niedzielną modlitwę Anioł Pański na Placu św. Piotra, a pod koniec miesiąca uda się do Kanady.

W licznych wywiadach Franciszek przyznawał, że nigdy nie lubił podróżować, a wakacyjny odpoczynek to dla niego przede wszystkim zwolnienie codziennego tempa, dobra lektura, a szczególnie więcej modlitwy.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2022-07/papiez-franciszek-rozpoczal-wakacje.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *