Diecezja pelplińska ma 5 nowych diakonów

W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj udzielił święceń diakonatu pięciu akolitom Wyższego Seminarium Duchownego diecezji pelplińskiej.

REKLAMA


„Bądźcie mężczyznami silnymi, rzeczowymi i wrażliwymi jako reprezentanci Chrystusowego świata”, powiedział biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj udzielając 26 czerwca pięciu akolitom święceń diakonatu w bazylice katedralnej w Pelplinie .

„Przyjmujecie święcenia, które są bardzo realnym przełomem w waszym życiu”, powiedział główny celebrans na wstępie homilii. Dodając, że to „wyczekany przełom, do którego dokładnie przygotowywaliście się”.

Bp Okroj przypomniał, że kandydaci zostali wyjęci z tego świata, ale „stają się rzecznikami innego świata, świata Jezusa Chrystusa, który jest wzorem pełnienia charyzmatu diakona”.

Hierarcha podkreślił, że „Jezus potrzebuje ludzi dobrze uformowanych i mających świadomość, że formacja ciągle trwa”. Jako cel posługi diakona, a później prezbitera „jest przemiana tego świata”, kontunuował.

Kaznodzieja przypomniał, że diakoni „mają żyć czystą Ewangelią, gdyż świata  nie zmieni ten, kto nie będzie świadkiem i sługą Miłosierdzia”.

Jako wzorzec do naśladowania bp Okroj wskazał osobę św. Łukasza Ewangelisty, który „był wnikliwym obserwatorem życia” i „potrafił znaleźć właściwy język, aby przekazać Ewangelię”. W tym kontekście biskup apelował, aby nowi diakoni świadczyli o Ewangelii, dzisiaj „nie mamy do siebie przemawiać, ale ze sobą  rozmawiać”.

„Bądźcie mężczyznami silnymi, rzeczowymi i wrażliwymi jako reprezentanci Chrystusowego świata i bądźcie dobrymi obserwatorami, mocno stojącymi na ziemi”, mówił hierarcha.

Liturgia zgromadziła wielu kapłanów oraz rodziny i znajomych nowych diakonów przygotowujących się do święceń w pelplińskim seminarium duchownym.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. biskupa Arkadiusza Okroja – Bazylika Katedralna w Pelplinie 26.06.2022 – Święcenia Diakonatu


Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/swiecenia-diakonatu-w-pelplinie/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9911-diecezja-pelplinska-ma-5-nowych-diakonow


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.