Wizytacja z sakramentem bierzmowania w Czersku

Tegoroczne wspomnienie św. Floriana, 4 maja 2022 r., w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku na długo zapisze się w sercach całej wspólnoty parafialnej. Był to dzień wizytacji kanonicznej, której dokonał biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

REKLAMA


Ksiądz biskup rozpoczął wizytację od nabożeństwa majowego w kościele filialnym w Krzyżu. W słowie skierowanym do wiernych podkreślił rolę Maryi w naszym życiu i poznawanie Jej poprzez nabożeństwa. Następnie – już w czerskiej świątyni – spotkał się na wspólnej modlitwie z dziećmi, które w czerwcu przyjmą I Komunię Świętą, ich rodzicami oraz katechetami. Poświęcił książeczki komunijne, udzielił błogosławieństwa lourdzkiego oraz wygłosił dla dzieci poruszającą katechezę o przyjęciu Matki Bożej do swojego życia i Jej matczynej trosce.

Na plebanii ksiądz biskup spotkał się z Radą Parafialną oraz dyrektorami szkół i przedszkoli, z którymi podjął dużo istotnych i potrzebnych tematów dot. wychowania, relacji, troski o dzieci i młodzież oraz dotychczasowych osiągnięć.

Razem z ks. proboszczem Zbigniewem Straszewskim modlili się na czerskiej nekropolii za zmarłych kapłanów, poległych żołnierzy i wszystkich spoczywających na parafialnym cmentarzu. Ksiądz biskup spotkał się również z Przemysławem Bieskiem-Talewskim, burmistrzem Czerska, od którego otrzymał w prezencie piękną pietę wyrzeźbioną przez Włodzimierza Ostoję-Lniskiego, lokalnego artystę. W urzędzie poruszono głównie temat prac konserwatorskich, które już od kilku lat ze wsparciem m.in. gminy, trwają w kościele parafialnym.

Ważnym punktem wizyty księdza biskupa w naszej parafii było spotkanie ze strażakami w Ochotniczej Straży Pożarnej. Ostatnie dni dla czerskich druhów okryte są żałobą z powodu tragicznej śmierci na policyjnej służbie jednego ze swoich kolegów, dlatego tak ważna była dla nich w „Dniu Strażaka” obecność księdza biskupa. Biskup poprowadził modlitwę różańcową w intencji śp. dh Adama oraz jego najbliższych. Ponadto błogosławił strażakom, dziękował za ich trud i poświęcenie oraz dokonał pamiątkowego wpisu w strażackiej księdze.

Zwieńczeniem wizytacji, a zarazem jej najważniejszym punktem, była uroczysta Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Ksiądz Biskup udzielił sakramentu 137. młodym kandydatom, pragnącym przyjąć Ducha Świętego. Młodzi wraz z rodzicami, na ręce księdza biskupa, złożyli w darze wdzięczności ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, zapewniając jednocześnie o niegasnącej modlitwie w intencji powołań kapłańskich.

Ksiądz Biskup Arkadiusz wypełnił ten dzień w naszej wspólnocie prawdziwie duchem Bożej obecności poprzez swoją żarliwą modlitwę i ojcowską troskę, niesamowitą otwartość i życzliwość oraz Bożą radość. Bóg zapłać!

Korzystając z okazji, pragniemy zachęcić do polubienia profilu parafii na Facebooku: facebook.com/mariamagdalenaczersk , gdzie znajduje się więcej zdjęć z wtorkowych uroczystości, lecz nie tylko. Na bieżąco zamieszczamy ważne ogłoszenia oraz aktualności z życia wspólnoty parafialnej w Czersku.

Weronika Czarnowska, Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/wizytacja-z-sakramentem-bierzmowania-w-czersku/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *