Kiełpino: Przez 6 godzin czytali na głos Pismo Święte

W niedzielę, 1 maja 2022 r. rozpoczął się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Zainaugurowało go VI Narodowe Czytanie Pisma św. pod hasłem „Pokój temu domowi”. Po raz pierwszy w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego wzięła udział społeczność z Kiełpina.

REKLAMA


W dniach 1-7 maja br. trwa XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.

W parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie, Narodowe Czytanie Pisma Świętego odbyło się po raz pierwszy – przekazała Elżbieta Antkowiak, prezes Stowarzyszenia Krąg Arasmusa, organizator akcji czytania. Do współpracy zaproszono młodych ludzi z Młodzieżowego Kręgu Biblijnego, który od 2 lat działa przy parafii. Wydarzeniu przewodniczył proboszcz parafii ks. Tomasz Juchniewicz.

W Tygodniu Biblijnym przypadające święto wspólnego czytania Biblii, jest najlepszą motywacja do poznawania Pisma, ale też integrowania się wokół Słowa Bożego. Tak było w naszej parafii. W niedzielnej homilii ks. Dawid Suchomski, opiekun Kręgu Biblijnego młodzieży, wyjaśniał i przypominał o tym jak można, a nam wierzącym trzeba, umiłować słowo dane nam przez Boga, byśmy nie zatracili się w grzechu, ale mieli życie wieczne.
Każdy kto tego dnia zapragnął wspólnie pobyć z Pismem i drugim człowiekiem, miał okazję ku temu w dobrze zorganizowanej akcji czytania w salce parafialnej w godz. 9.00 – 15.00. Czytanie miało przebieg ciągły i przemienny – Ewangelia wg św. Łukasza z wplatanymi Psalmami ze Starego Testamentu. Nowy Testament przypadł w udziale dorosłym, Psalmy na chwałę Bogu czytała młodzież. Uzupełnieniem czytanych treści była obrazująca je prezentacja multimedialna.

Swoistym uzupełnieniem wydarzenia była wystawa literatury o Biblii, po sąsiedzku, w Bibliotece Katolickiej. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek jako nośnik Słowa Bożego. Upamiętnili swoją obecność wpisem do „Złotej księgi Narodowych Czytań w Kiełpinie. Jak na niedzielne świętowanie przystało, pojawiły się wypieki członkiń Stowarzyszenia Krąg Arasmusa.

A za rok – kolejne – drugie już Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kiełpinie.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9756-przez-6-godzin-czytali-glosno-pismo-swiete-na-inauguracje-tygodnia-biblijnego
Fot. Ze zbiorów Kręgu Arasmusa


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *