Wizytacja kanoniczna w Klukowej Hucie

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie odbyła się wizytacja kanoniczna, której dokonał Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

REKLAMA


W ramach wizytacji odwiedził szkołę, rozmawiał z uczniami i nauczycielami, mówił o swoim powołaniu i odpowiadał na pytania uczniów. Na cmentarzu modlił się wraz ze zgromadzoną wspólnotą za zmarłych Parafian oraz poległych i pomordowanych Rodaków. Przy pomniku Im dedykowanym delegacje uczniowskie naszej szkoły złożyły kwiaty. Odwiedził też Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klukowej Hucie, był obecny w przedszkolu, rozmawiał z Radą Parafialną i udzielił błogosławieństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W kościele spotkał się ze scholą parafialną i służbą liturgiczną.
Na zakończenie wizytacji przewodniczył uroczystej Mszy świętej dziękczynnej w intencji całej Wspólnoty, podczas której poświęcił nowy witraż z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia umieszczony na ścianie wieży kościoła.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/wizytacja-kanoniczna-w-klukowej-hucie/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *