11 maja: Pielgrzymka Rodzin Powołanych i Osób Wpierających Powołania na Jasną Górę

W sobotę, 11 maja 2024 roku, na Jasną Górę będą pielgrzymować rodziny osób powołanych i wspierających powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Mszy św. o godz. 13:30 w kaplicy NMP Jasnogórskiej będzie przewodniczył delegat KEP ds. powołań bp Andrzej Przybylski. 

REKLAMA

Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę rozpocznie się o godzinie 10.00 w bastionie św. Barbary. W pierwszej części spotkania pielgrzymi wysłuchają konferencji oraz świadectw osób wspierających powołania biorących udział w inicjatywie „Wspólnota dla powołań”, która swój początek wzięła w Rosji, gdzie wciąż brakuje kapłanów i osób życia konsekrowanego.

O godz. 13.30, w kaplicy Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, zostanie odprawiona Msza św., której będę przewodniczył bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. Powołań. Podczas Eucharystii zawierzy on Maryi rodziców osób powołanych i wszystkie osoby wspierające powołania.

Na doroczną pielgrzymkę zaproszeni są tradycyjnie rodzice kapłanów, osób życia konsekrowanego i seminarzystów oraz członkowie wspólnot modlitewnych i przyjaciół seminariów duchownych, zakonów i zgromadzeń zakonnych, grup modlących się za powołania oraz wszyscy pragnący wspierać osoby powołane.

BP KEP

Program XXV Pielgrzymki Rodzin Kapłanów,
Ojców, Braci i Sióstr Zakonnych oraz Osób Wspierających Powołania

10.00 – Bastion św. Barbary na Jasnej Górze

  • Powitanie i wspólna modlitwa
  • Konferencja Ks. Jarosława Mitrzaka o inicjatywie międzynarodowej wspólnoty dla powołań
  • Świadectwa osób modlących się o powołania

12.00 – Przerwa obiadowa

13.30 – Kaplica NMP Jasnogórskiej – Msza święta pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Przybylskiego – delegata KEP ds. powołań. Zawierzenie i modlitwa za rodziny kapłanów i osób konsekrowanych.

Źródło: https://episkopat.pl/11-maja-pielgrzymka-rodzin-powolanych-i-osob-wpierajacych-powolania-na-jasna-gore-zapowiedz/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *