Blisko 3 tysiące osób na “Dniu Młodych” w Kościerzynie

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia br. w Kościerzynie miała miejsce celebracja diecezjalna dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Spotkanie młodzieży rozpoczęło się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Następnie miało miejsce pozdrowienie wiernych, modlitwa i poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii oraz procesyjne przejście na plac Jana Pawła II. Msza święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny była sprawowana na placu przy kościele. Po poczęstunku odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu Jastra.

REKLAMA


Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna prosił młodych, „żeby nie zatracić relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem”. 3 tysiące młodych ludzi zgromadziło się  w Niedzielę Palmową na Diecezjalnym Dniu Młodych w Kościerzynie.

Po przerwie spowodowanej pandemią powrócono do wiosennego spotkania młodzieży, które nawiązuje do zapoczątkowanych przez św. Jana Pawła II dni młodych katolików na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

Po wysłuchaniu Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy i poświęceniu palm uczestnicy uroczystości przeszli ulicami kaszubskiej Kościerzyny na plac Jana Pawła II przy Sanktuarium Królowej Rodzin.

W homilii hierarcha przypomniał, że „czasy się zmieniły, ale Kalwaria w jakimś sensie pozostała”. Rozwijając tę myśl kaznodzieja nawiązał do współczesnych cierpień Jezusa w ludziach, którzy doznali i doznają krzywdy. Wspomniał między innymi katastrofę w Smoleńsku, wojny w Syrii i na Ukrainie. „Rządza władzy przynosi ludziom śmierć, zniszczenie, przemoc i nienawiść”, dodał biskup.

Bp Kasyna apelował, żeby przyjmować życie „jako wezwanie do miłości, czyli do przekraczania siebie i życia w pełni”.

Mówiąc o współczesnych zagrożeniach biskup diecezjalny przypomniał, że „wolność, którą przyniósł Jezus nie jest dowolnością, ale możliwością dokonywania wyborów i stawania po stronie życie oraz podejmowania decyzji owocujących dobrem”.

Hierarcha zachęcał młodzież: „żyj z pasją”. W nawiązaniu do pandemii i związanej z nią stagnacji, biskup postulował aktywność, aby przeciwstawić się „narastającej u młodych depresji” oraz wyraził nadzieję, że młodzież „obudzi się” w ramach struktur parafialnych i różnych grup formacyjnych, „żeby nie zatracić relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem”.

Bp Kasyna prosił również młodzież, aby z przekonaniem przyjęła Osobę i naukę Jezusa i poszła z doświadczeniem wiary do swoich rówieśników: „liczę na wasze świadectwo”, dodał.

Po Mszy św. i poczęstunku uczestnicy spotkania wzięli udział w koncercie ewangelizacyjnym w wykonaniu zespołu „Jastra”. Jednocześnie dla chętnych była okazja do spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.


Zobacz film TUTAJ.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ.
Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 10.04.2022


Źródło:
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9691-niedziela-palmowa-2022-dzien-mlodych-w-koscierzynie-plan

https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/dzien-mlodych-w-koscierzynie/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *