Za nami Droga Krzyżowa ulicami Czarnej Wody

W piątek, 8 kwietnia 2022 r. po dwuletniej przerwie odbyła się w Czarnej Wodzie „Droga Krzyżowa ulicami miasta”. Organizatorami wydarzenia byli: parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnej Wodzie.

REKLAMA


Pierwsza stacja znajdowała się w kościele, gdzie w klimat nabożeństwa wszystkich wprowadził chór parafialny wykonując pieśń wielkopostną. Następnie uczestnicy przeszli ulicami: Starogardzką, Długą, Wiśniową i Jarzębinową.

W tym roku w postaci charakterystyczne dla drogi krzyżowej wcielili się parafianie. Wrażenie na uczestnikach zrobił grający postać Jezusa, który przez całą drogę niósł krzyż. Przejściu do poszczególnych stacji towarzyszyło skupienie i wsłuchanie się w rozważania przygotowane przez księdza Proboszcza oraz pieśni intonowane przez organistę. Ostatnie cztery stacje drogi krzyżowej odbyły się na cmentarzu.

Na zakończenie Marek Szwoch wykonał utwór „Cisza” na saksofonie, a ksiądz Ireneusz Brzeziński podziękował wszystkim mieszkańcom za udział w nabożeństwie, osobom zaangażowanym w przygotowanie drogi krzyżowej oraz strażakom za zabezpieczenie trasy.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/droga-krzyzowa-ulicami-czarnej-wody/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *