XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej 2021

Od 7 lipca do 25 sierpnia 2021 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie trwać będzie kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty w ramach festiwalu odbywać się będą w każdą środę lipca i sierpnia o godz. 19.00 w  pelplińskiej katedrze.

REKLAMA


Pelpliński festiwal trwa nieprzerwanie od 1999 roku. Od wielu lat jest w grupie największych przedsięwzięć kulturalnych tego typu w Polsce i w Europie, skupiających artystów i słuchaczy z całego świata. To zarazem (od początku istnienia!) największe i najważniejsze wydarzenie tego profilu w Diecezji Pelplińskiej i na całym Kociewiu. W Festiwal zaangażowanych jest aż 11 Diecezji w Polsce, także kościoły na Ukrainie i Białorusi (m.in. Katedra Grodzieńska), łącznie ponad 70 punktów koncertowych w 6  województwach!

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré działająca od 2003 roku, a jego dyrektorem i pomysłodawcą od początku istnienia jest aktywnie koncertujący na całym świecie organista Gedymin Grubba, który w 2021 roku obchodził będzie 25-lecie pracy artystycznej.

W bieżącym roku w ramach XXIII edycji Festiwalu odbędzie się w sumie 30 koncertów, w 20 miejscach, z udziałem łącznie ponad 40 wykonawców z 11 Polskich miast oraz 7 krajów Europy i świata.


Posłuchaj TUTAJ.
– Rozmowa z Gedyminem Grubbą


Plakat informacyjny:

Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/8955-xxiii-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-organowej-w-katedrze-w-pelplinie-2021

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *