Sierakowice: Po konsekracji kościoła św. Jana Chrzciciela

W dzień patrona, św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2021r. bp pelpliński Ryszard Kasyna konsekrował rozbudowaną świątynię. Rozmowa z proboszczem, ks. Markiem Werą, drugim w historii proboszczem parafii.

REKLAMA


Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach powstała w 1983r. Funkcję kościoła zaczął spełniał zbór ewangelicki z końca dziewiętnastego wieku, który wymagał wielu remontów i prac dostosowawczych. Kościół został konsekrowany w 1988 r. przez biskupa ordynariusza chełmińskiego – Mariana Przykuckiego.
W 2006 roku parafia dostała od Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach działkę przylegającą do terenu kościoła, co pozwoliło na rozpoczęcie planowania powiększenia świątyni. Rozbudowę rozpoczęto w 2012r. Do zabytkowej części dobudowano dwa razy większą część. Dzisiaj nowa budowla obłożona jest cegłą i nie odróżnia się z zewnątrz od tej zabytkowej. W oknach są witraże. Wnętrze jest przestrzenne i eleganckie. Teren wokół kościoła jest pięknie zagospodarowany. Nadszedł więc czas na konsekrację. Poświęcenia nowej świątyni i ołtarza dokonał biskup Ryszard Kasyna w dzień patrona, św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2021r.

Posłuchaj TUTAJ:
– Rozmowa z ks. proboszczem Markiem Werą


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8952-z-historii-parafii-sw-jana-chrzciciela-w-sierakowicach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *