Pierwszy dzień publicznych spotkań podczas wizyty Papieża w Mongolii

Po dniu adaptacji po długim locie i wjechaniu w inną strefę czasową, Papież rozpoczął dzisiaj publiczne spotkania podczas swojej pielgrzymki do Mongolii. Oficjalna ceremonia przyjęcia Ojca Świętego odbyła się z rana na placu Damdina Suche Batora, bohatera narodowego walk wyzwoleńczych przeciw Chinom na początku XX w. Franciszek miał następnie serię rozmów z miejscowymi władzami.

REKLAMA

W pałacu mieszczącym w sobie zarówno kancelarię prezydenta i premiera, jak również jednoizbowy mongolski parlament, tzw. Wielki Churał, Papież osobiście porozmawiał najpierw z głową państwa, Uchnaagijnem Chürelsüchem. Potem Ojciec Święty miał spotkanie z przedstawicielami życia politycznego i społecznego, a także z Korpusem Dyplomatycznym. Po tym pierwszym bardziej publicznym wydarzeniu rozmawiał także bezpośrednio z szefem parlamentu i premierem.

Po obiedzie w nuncjaturze apostolskiej, czyli z racji różnicy czasu ok. godz. 10 w Polsce, Franciszek uda się do katedry św. Piotra i Pawła w Ułan Bator. Tam odbędzie się wspólna modlitwa i spotkanie z hierarchami, duchowieństwem, osobami konsekrowanymi oraz świeckimi zaangażowanymi w działalność Kościoła. Po pobłogosławieniu figury Matki Bożej Mongolskiej na koniec tego wydarzenia Papież pojedzie na kolację i odpoczynek z powrotem do nuncjatury apostolskiej.

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-09/pierwszy-dzien-publicznych-spotkan-podczas-wizyty-papieza-w-mong.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *