Podstawowe informacje, program, wydarzenia


Polska pod Krzyżem jest inicjatywą świeckich i duszpasterzy.
Wydarzenie jest reakcją na kryzys wiary, który dotyka Kościół.
Współorganizatorami wydarzenia są: diecezja włocławska reprezentowana przez JE księdza biskupa Wiesława Meringa oraz Fundacja Solo Dios Basta. Modlitwa odbędzie się 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Udział w wydarzeniu zadeklarowało – według liczby zarejestrowanych na stronie polskapodkrzyzem.pl – 22 tys. Polaków. Nie są to pełne dane, ponieważ nie ma obowiązku rejestracji – lotnisko może pomieścić nawet milion osób.
Wydarzenie Polska pod Krzyżem otrzymało wsparcie ks. abpa Andrzeja Dzięgi – metropolity archidiecezji szczecińsko-kamińskiej, ks. bpa Tadeusza Lityńskiego – ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ks. bpa Janusza Stepnowskiego – ordynariusza diecezji łomżyńskiej oraz ks. bpa Jerzego Mazura – ordynariusza diecezji ełckiej.

REKLAMA

Program wydarzenia:

09.00 – Przyjmowanie pielgrzymów na placu modlitwy
10.45 – Zawiązanie wspólnoty
11.00 – Modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne
11.30 – Konferencja: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” – Lech Dokowicz
13.00 – Przerwa na posiłek
15.00 – Msza św. wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża św.
17.30 – Konferencja – ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek
18.30 – Przerwa
19.30 – Droga krzyżowa
21.00 – Apel jasnogórski na żywo z Jasnej Góry
21.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
03:00 – Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

W czasie trwania wydarzenia będzie możliwość zakupu posiłków (również gorących) w cenie 10 zł i napojów – 5 zł.
Będą działały punkty sanitarne i informacyjne.
Służby porządkowe będą wspierane przez wolontariuszy.

W całej Polsce organizowane są wyjazdy grupowe do Włocławka. Na oficjalnej stronie wydarzenia PolskaPodKrzyzem.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat miejsca wyjazdu, godziny i kontakt do organizatora.

Fundacja Solo Dios Basta zachęca księży, wspólnoty parafialne oraz modlitewne, jak również stowarzyszenia katolickie do udostępniania informacji o wydarzeniu w mediach parafialnych, lokalnych, społecznościowych.

Na stronie internetowej wydarzenia można też zarejestrować modlitwy organizowane w tym
czasie pod krzyżem w parafiach, zgromadzeniach zakonnych, szpitalach, hospicjach oraz w innych miejscach – dla tych, którzy nie mogą udać się tego dnia do Włocławka.

Organizatorzy apelują do uczestników wydarzenia o przybycie na spotkanie w stanie łaski uświęcającej oraz przywiezienie ze sobą krzyży, które będą uroczyście poświęcone podczas spotkania. Zwracają też uwagę na zabranie ze sobą ciepłej, a także przeciwdeszczowej odzieży. Można też wziąć krzesła turystyczne.

Dla lepszego duchowego przygotowania się do spotkania pod krzyżem, organizatorzy proszą o modlitwę za Kościół i Polskę, a także ofiary postu i cierpienia, zaś kapłanów o odprawianie, a osoby świeckie o zamawianie Mszy Świętej w intencji Polski Pod Krzyżem.


Źródło: www.polskapodkrzyzem.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *