Dawid, Hiob i Golgota – Piotr Wojciechowski

Tym, którzy nie bez racji czują się dobrzy, trudno jest dostrzec zło w sobie. Trudno im stanąć przed wizerunkiem Ukrzyżowania i powiedzieć: „Ubiczowano Cię, Jezu, przeze mnie. Moje winy włożyły Ci koronę cierniową, to ja jestem wśród tych, którzy Cię ukrzyżowali”. Wielki Post roku 2023 jest szczególnie wymagający. Obok nas, w sąsiednim kraju, od roku toczy się wojna, od roku szaleje tam zło. W niejednym polskim sercu narasta chęć postawienia Bogu pytania: jak długo jeszcze? Kto się z takim pytaniem boryka, temu niełatwo przychodzi własny rachunek sumienia.

REKLAMA

Wielki Post to trudny czas dla wierzących – choć to czas wybrany, czas błogosławiony, czas nawrócenia. Ale nawrócenie musi zaczynać się od powiedzenia: „Jestem grzeszny”, „Jestem grzeszna”. Trzeba szczerze i głęboko przeniknąć sens tych słów. Zdaję sobie sprawę, że ja tu piszę do dobrych ludzi. A właśnie tym, którzy nie bez racji czują się dobrzy, niełatwo jest dostrzec zło w sobie. (…)

Piotr Wojciechowski

Więcej przeczytasz w 6. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [19 i 26 marca 2023 R. XXXIV Nr 6 (869)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *