Zaproszenie na koncerty – Anna Mazurek-Klein

5 lipca w murach pelplińskiej katedry zainaugurowany został XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Koncerty odbywać się będą w każdą środę o godzinie 19 do 30 sierpnia, kiedy to nastąpi uroczyste zakończenie festiwalu. W muzyczne wieczory będzie można delektować się pięknym brzmieniem organów, wsłuchując się w osobliwe interpretacje muzyki w wykonaniu najlepszych wykonawców.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej należy do jednej z największych tego typu imprez kulturalnych w Polsce. Koncerty organowe w bazylice katedralnej wpisały się już na stałe w wakacyjny pejzaż miasteczka. To prawdziwa uczta duchowa dla melomanów, ale nie tylko. W muzyce jest bowiem coś z Norwidowskiego kształtu miłości. Wsłuchanie się w muzyczne partytury pozwala na refleksję, może też być drogą dostępu do głębszej rzeczywistości człowieka i świata. Za sprawą iście „królewskiego instrumentu”, jakim są organy, zapewne też i łatwiej dotykać transcendencji. (…)

Anna Mazurek-Klein

Więcej przeczytasz w 14. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [9 i 16 lipca 2023 R. XXXIV Nr 14 (877)], str. 24-25

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *