Zazielenić dom na wiosnę – rozmowa z Olą Zaorską i Krystianem Kulikiem, pasjonatami i właścicielami kwiaciarni Flora i Muzyka w Gdańsku.

O tym, że rośliny mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, wiadomo nie od dziś. Kwiecień to idealny czas, by się o nie zatroszczyć. To też dobry moment, by kupić nowe okazy i stworzyć w swoim domu wspaniałą, bujną, zieloną oazę. O tym, jak dbać o rośliny, by były zdrowe i piękne, w rozmowie z Mają Sitkiewicz opowiadają Ola Zaorska i Krystian Kulik, pasjonaci i właściciele kwiaciarni Flora i Muzyka w Gdańsku.

REKLAMA

– Można powiedzieć, że to już moda: coraz więcej osób marzy o stworzeniu w swoim domu pięknej, zielonej dżungli – szczególnie teraz – w dobie pandemii. Czy też to obserwujecie?
Krystian Kulik: – Czas pandemii większości z nas uświadomił, jak ważne jest, by czuć się dobrze w swoim domu. Znaleźliśmy czas, by zaadaptować przestrzeń, w której mieszkamy, tak, by wprowadzić do niej jak najwięcej harmonii i spokoju.
Ola Zaorska: – Bez wątpienia pomagają nam w tym rośliny, które choć trochę zbliżają nas do natury.

– Od „chcieć” do „móc” jeszcze długa droga. Od czego powinniśmy zacząć, by zazielenić nasz dom?
K.K.: – Intensywny, żywy kolor zieleni w naszych mieszkaniach bez wątpienia jest niezwykle atrakcyjny. Jednak by stworzyć taką piękną przestrzeń, nie wystarczy tylko kupić kilku roślin i postawić ich w kącie. Bardzo ważne jest, by przed zakupem wyposażyć się w wiedzę i doczytać, jak opiekować się danym gatunkiem, zapytać o porady znajomych i rodzinę, aby nie popełniać klasycznych błędów przy pielęgnacji. (…)


Więcej przeczytasz w 8. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [18 i 25 kwietnia 2021 R. XXXII Nr 8 (819)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (8/2021) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-82021/287

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *