8/2017

Kolacja pod Kilimandżaro

Taka jest prawie zawsze codzienna afrykańska kuchnia. Dużo wypełniacza, jak ugali czy ryż, i trochę dodatków. Kuchnia biedy.

Kurdystan – ziemia nadziei

W 2003 roku na całym terytorium Iraku żyły dwa miliony chrześcijan. Dzisiaj jest ich około dwustu tysięcy i bardzo niewielu z nich żyje poza irackim Kurdystanem.

Miłość całodobowo

Mówią o niej – siostra zakonna z pazurem. Jest odważna, nieustraszona i waleczna. Dokonuje rzeczy wspaniałych, godnych podziwu. Pełna pasji i miłości do bliźniego. Przełożona Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia. Siostra Małgorzata Chmielewska w rozmowie z Mają Przeperską opowiada o rozdarciu…

Oj, to jajo!

Jak wiadomo, na początku było jajko, które jest nie tylko źródłem życia czy pożywienia, ale też symbolem odrodzenia i zmartwychwstania. Najnowsze badania wskazują, że straszenie zabójczym cholesterolem zawartym w jajach jest bezpodstawne. (…)      

Słów kilka o bierzmowaniu i bierzmowanych

Bierzmowanie to jeden z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, który udoskonala łaskę chrztu przez pełne wylanie Ducha Świętego i uzdalnia do odważnego wyznawania wiary i życia według jej zasad. Jednak przygotowanie młodzieży do jego przyjęcia wiąże się z wieloma problemami.

Wielki Tydzień

Wielki Tydzień. Czas Ofiary, zdrady, lęku, przelanej Krwi, Golgoty, krzyża, pustego grobu, dalekich powrotów, niedowierzania… tryumfu Życia nad śmiercią. Kilka niezwykle ważnych dni, kamieni milowych historii zbawienia – od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania.

Wygrało życie

Najpierw był gwałt. Potem ciąża. Wizyty w klinikach aborcyjnych. Na szczęście nie doszło do zabiegu. Urodziła się śliczna, zdrowa dziewczynka, która dzisiaj jako dorosła już kobieta walczy o to, by nie zabijać dzieci poczętych w taki sposób, jak ona.

Za głosem serca

Program pomocy rodzinom syryjskim Rodzina Rodzinie zainicjowany przez Caritas Polska jest wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby prywatne, wspólnoty, parafie oraz zgromadzenia zakonne. Pierwszym darczyńcą, który objął pomocą syryjską rodzinę w Aleppo jest przewodniczący Konferencji…

Zmartwychwstanie poniżonego Króla

Od Niedzieli Palmowej rozpoczyna się przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Potrwa on aż do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Obie niedziele stanowią jakby klamrę spinającą „w jedną całość dwa najistotniejsze wydarzenia zbawcze: bolesną śmierć i chwalebne zmartwychwstanie Chrystusa” (Zwycięzca śmierci).