Rekolekcje wielkopostne w Telewizji Polskiej

W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, wielu wiernych nie będzie mogło uczestniczyć w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w swoich kościołach parafialnych. Z myślą o tych, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach przygotowujących do wspaniałego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy, Redakcja Katolicka Telewizji Polskiej przygotowała trzy cykle rekolekcji – dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

REKLAMA


Najmłodsi przeżyją swoje rekolekcje wraz z programem „Ziarno”. Ksiądz Adam, ciocia Ewelina, dzieci i gość specjalny – siostra Maria Trukan, salezjanka, zastanowią się wraz z dziećmi nad przypowieściami z Biblii: o talentach, budowaniu domu i dobrym Samarytaninie. To ciekawe historie, które Pan Jezus opowiadał dwa tysiące lat temu, ale są aktualne i dziś. Rekolekcjom towarzyszyć będą również ciekawe eksperymenty siostry Marii oraz odwiedziny u niezwykłych rodzin. Trzy odcinki wyemitowane zostaną w dniach 22 – 24 marca o godz. 9:30 na antenie TVP3.

Dla młodzieży, cykl trzech spotkań wielkopostnych o tytule „Złap oddech” przygotowali twórcy programu „Studio Raban” – Paulina Worożbit oraz Michał „Pax” Bukowski. Obok nauki rekolekcyjnej przedstawione zostaną historie zaproszonych gości, nawiązujące do myśli przewodnich poszczególnych odcinków. Omówione zostaną tematy i emocje, którymi obecnie żyją młodzi ludzie – samotność, lęk, niepewność, ale też złość czy frustracje. W pogłębianiu refleksji towarzyszyć im będzie o. Lech Dorobczyński, franciszkanin, duszpasterz akademicki, gwardian i proboszcz warszawskiej parafii, autor książki “Praktykujący, ale czy…wierzący?”. Do obejrzenia w dniach 22 – 24 marca o godz. 12:30 w TVP3.

Nauki dla dorosłych, w formie trzech konferencji, wygłosi znany rekolekcjonista, ksiądz Wojciech Węgrzyniak. Każde ze spotkań będzie próbą spojrzenia na kwestię relacji z różnych perspektyw. Poruszony zostanie temat naszej relacji z Bogiem i relacji do bliźniego. W ostatniej części kaznodzieja przybliży właściwe rozumienie, postrzeganie i kształtowanie relacji do samego siebie. Rekolekcje poświęcone „Temu, co najważniejsze”, będą refleksją nad obecną chwilą, a jednocześnie przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Cykl będzie można zobaczyć w dniach 26 – 28 marca o godz. 20:30 na antenie TVP3.

Chcąc ułatwić dostęp do rekolekcji, wszystkie odcinki zamieszczone zostaną na TVP VOD oraz na profilach mediów społecznościowych:
Dla dzieci – https://www.facebook.com/Ziarnotvp/
Dla młodzieży – https://www.facebook.com/StudioRabanTVP/
Dla dorosłych – https://www.facebook.com/ZiemiaNiebotvp/

Rekolekcje można także obejrzeć na żywo w Internecie na powyższych profilach mediów społecznościowych, a także poprzez TVP STREAM na stronie: https://tvpstream.vod.tvp.pl/ (Należy wybrać kanał TVP3)


Źródło: https://depeszekai.pl/rekolekcje-wielkopostne-dla-dzieci-mlodziezy-i-doroslych-w-telewizji-polskiej/
Fot. pixabay.com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *