Konkurs fotograficzny: Kapliczki, figury i krzyże przydrożne

Rozpoczyna się piąta edycja Konkursu www.przydroznekapliczki.pl – „W Różańcu Róża Ukryta Rozkwita”, organizowanego przez Fundację Chaber Polski przy wsparciu Warszawskiego Muzeum Archidiecezjalnego, Warszawskiej Kurii Metropolitarnej i medialnym patronatem Katolickiej Agencji Informacyjnej. Konkurs powstał aby ocalić od zapomnienia, pokazać szczególny urok niewielkich, rozproszonych obiektów religijnych – dzieł, bezimiennych autorów, związanych z intencjami osobistymi lub historią narodową.

REKLAMA


Przez lata bywały miejscami codziennej modlitwy, westchnień i drogowskazami. W różnych regionach mają swoje zabarwienie folklorystyczne.

Konkursem pragniemy docenić je, pokazać na fotografiach, uhonorować.
W finale umieścić na naszej interaktywnej mapie Konkursu i nagrodzić najciekawsze, wybrane przez Kapitułę Konkursu. Prace opatrzone krótką historią będą ilustrowały Kalendarz wydany na 2022 rok.

Uczestnicy, zgodnie z regulaminem, przesyłają swoje fotografie i zebrane informacje na adres www.przydroznekapliczki.pl Fundacji Chaber Polski.
W ten sposób powstaje interaktywna mapa kapliczek – po kliknięciu w lokalizację ukaże się fotografia kapliczki, krzyża czy figury, krótka informacja o nich, a całość utworzy szlak turystyczny.

Termin zgłaszania prac od 25 lutego do 30 września 2021 roku .
Uroczysta Gala Finałowa przewidywana jest na listopad 2021 w Warszawskim Muzeum Archidiecezjalnym.


Źródło: https://ekai.pl/v-konkurs-fotograficzny-kapliczki-figury-i-krzyze-przydrozne/
Fot. wikipedia

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *